Mistrz świata Jakub Piątek spotkał się z wojewodą

Wychowanek KM Cross Jakub Piątek odniósł piękny sukces. Lublinianin wywalczył w świetnym stylu tytuł mistrza świata juniorów w cross-cuntry.
Złoto ten wielce utalentowany motocyklista zapewnił sobie podczas niedawnego Rajdu Maroka. W klasyfikacji końcowej seniorów Piątek wywalczył 14. pozycję, która zapewniła mu tytuł mistrzowski w kategorii juniorów.

W poniedziałek sportowca przyjął wojewoda lubelski Wojciech Wilk i wręczył dyplom uznania. - Jestem dumny z osiągnięcia Jakuba Piątka. Tym bardziej że jest to wychowanek lubelskiego klubu. Trzeba teraz trzymać za niego kciuki, życzyć startu w Rajdzie Paryż - Dakar oraz kolejnych tytułów, tylko już w gronie seniorów - stwierdził wojewoda.

Równie zadowolony był zawodnik, który marzy o tym, aby pójść w ślady swojego ojca Dariusza, także znanego motocyklisty, uczestnika Rajdu Paryż - Dakar. - Jestem bardzo zadowolony, że się w Maroku udało. Szanse na udział w Dakarze są, ale ja byłem planowany do startu w tej imprezie na 2016 rok. Czekam teraz, jak do tego podejdzie Orlen Team, w barwach którego miałbym w 2015 roku wystartować. Być może się uda - zakończył z nadzieją Kuba Piątek.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU