Marazm trwa nadal. Avia przegrywa i jest już ostatnia

Siatkarze I ligowej Avii Świdnik kolejny raz zawiedli własnych kibiców i przegrali czwarty mecz z rzędu. Tym razem we własnej hali gracze trenera Krzysztofa Lemieszka przegrali 0:3 z Victorią Wałbrzych.
Już pierwszy set pokazał, że o wygraną w starciu z ekipą z Wałbrzycha będzie tego dnia świdniczanom niezwykle trudno. Goście od samego początku prowadzili grę i zdobywali kolejne punkty. Grę Avii należy w tym wypadku określić mianem statystowania na parkiecie, bo pierwszego seta świdniczanie przegrali 12:25!

W kolejnej partii było niewiele lepiej. Gospodarze podłamani przebiegiem pierwszego seta w drugim nie zmienili niemal niczego w swojej grze. Victoria była lepsza w każdym elemencie i tym razem dała ugrać zespołowi trenera Lemieszka o jeden punkt więcej, zwyciężając 25:13.

Dopiero ostatni set przyniósł kibicom choćby namiastkę emocji. Drużyna z Wałbrzycha rozprężona wysokimi wygranymi w poprzednich partiach pozwoliła tym razem Avii na zdecydowanie więcej. Tym sposobem zespół ze Świdnika zaprezentował się nieco lepiej i ostatniego seta przegrał do 20.

Porażka z Victorią Wałbrzych była czwartą z rzędu w wykonaniu zespołu ze Świdnika. Co więcej, w żadnym z ostatnich meczów Avia nie potrafiła wygrać choćby seta. W efekcie drużyna trenera Lemieszka po tej kolejce spadła na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Avia Świdnik 0

Victoria Wałbrzych 3

Sety:12:25, 13:25, 20:25

Avia: Misztal, Poinc, Kwiecień, Łęgowski, Szaniawski, Konieczny, Sadowski (libero) oraz Woźniak, Skwarek i Dobrzyński

Victoria: Fijałek, Krulicki, Olszewski, Kaczmarek, Filipiak, Piórkowski, Mihułka (libero) oraz Karpiewski i Kamiński

Pozostałe mecze 5 kolejki: Ślepsk Suwałki - SMS PZPS Spała 3:1, Stal Nysa - KPS Siedlce 3:2, Krispol Września - Camper Wyszków 0:3, Pekpol Ostrołęka - Espadon Szczecin 3:1, CARO Rzeczyca - Warta Zawiercie 2:3, AGH 100RK AZS Kraków Kęczanin Kęty 0:3.