Azoty grają z Pogonią. Czy wreszcie uda im się przełamać?

Zupełnie inaczej wyobrażali sobie początek sezonu w Puławach. Grające w PGNiG Superlidze Azoty w sześciu spotkaniach nie zdołały odnieść ani jednej wygranej i okupują dolne rejony ligowej tabeli. W sobotę Azoty zagrają w Szczecinie z Gaz-System Pogonią.
Wokół terminu spotkania puławian w portowym mieście było dużo zawirowań. Pierwotnie mecz miał się odbyć właśnie 18 października. Szczecinianie jednak dążyli do przełożenia tego spotkania i najpierw zaproponowali, aby była to środa 22 października, a następnie padła data 4 listopada. Jednak obie propozycje nie odpowiadały klubowi z Puław. Ostatecznie związek piłki ręcznej w Polsce zadecydował, że mecz odbędzie się w sobotę. Puławianie w daleką podróż do Szczecina wybrali się w piątek.

Mecz z Pogonią będzie dla Azotów kolejną okazją do przełamania fatalnej passy. W ostatniej kolejce zespół trenera Dragana Markovicia był bliski wygranej we własnej hali z Zagłębiem Lubin, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 27:27. Spotkanie w Szczecinie będzie jednak niezwykle ciężkie. Pogoń w przeciwieństwie do puławian znakomicie rozpoczęła obecny sezon i z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki zajmuje drugie miejsce w tabeli. W poprzedniej serii gier szczecinianie rozgromili Śląsk Wrocław 28:17 i w meczu z Azotami to oni będą faworytami do zwycięstwa.

Drużyna w rozjazdach

Po najbliższej kolejce mecze ekstraklasy przez trzy tygodnie nie będą rozgrywane ze względu na mecze drużyn narodowych. Z puławskiej drużyny powołania do różnych reprezentacji otrzymało aż ośmiu graczy. Trzech z nich - Marko Tarabochia, Kosta Savić i Nikola Prce - wraz z trenerem Markoviciem wyjadą do Bośni i Hercegowiny. Piotr Masłowski i Przemysław Krajewski wyjadą z kolei na zgrupowanie naszej drużyny narodowej, Czech Jan Sobol, Litwin Vilius Rasimas i Rosjanin Vadim Bogdanov udadzą się na zgrupowania swoich zespołów. Zanim to jednak nastąpi, puławianie muszą za wszelką cenę powalczyć o premierową w tym sezonie wygraną. Początek sobotniego meczu w Szczecinie zaplanowano na godzinę 18.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU