Czarna seria trwa nadal. Siatkarze Avii przegrywają po raz trzeci

Siatkarze Avii Świdnik doznali trzeciej w tym sezonie porażki 0:3. W środę zawodnicy trenera Krzysztofa Lemieszka ulegli na wyjeździe Aluronowi Warcie Zawiercie i spadli na przedostatnie miejsce w tabeli.
Pierwszy set rozpoczął się całkiem dobrze dla zespołu ze Świdnika, który zdobył pierwsze punkty. Potem jednak spotkanie się wyrównało i oba zespoły grały punkt za punkt, ale później minimalną przewagę osiągnęli przyjezdni, prowadząc 16:14. Gdy wydawało się, że w końcówce seta Avia utrzyma rytm gry i zwycięży, do głosu doszli siatkarze Warty. Zespół z Zawiercia włączył wtedy wyższy bieg i przechylił szalę na swoją korzyść, wygrywając 25:22.

W secie drugim na parkiecie wyrównana walka trwała tylko przez pierwsze kilkanaście minut. Później znów gospodarze popisywali się efektowną grą i wypracowali sobie kilka "oczek" przewagi. Podłamani tym obrotem sprawy zawodnicy trenera Lemieszka oddali drugą partię w zasadzie bez walki, przegrywając do 17.

Kryzys się pogłębia

Mający nóż na gardle zawodnicy ze Świdnika w trzeciej partii wzięli się w garść i toczyli wyrównaną walkę z rywalem. To sprawiło, że przez zdecydowaną większość rozgrywki utrzymywał się remis. Jednak znów w decydującym fragmencie meczu presję lepiej znieśli gospodarze, którzy dzięki zdobyciu kilku punktów z rzędu zakończyli trzeciego seta wygraną 25:22.

Porażka w Zawierciu jest trzecią z rzędu porażką siatkarzy Avii w I lidze. Co gorsza, w żadnym z ostatnich trzech spotkań zespół trenera Lemieszka nie potrafił wygrać choćby seta. Drużynę dotknął więc kryzys, z którego świdniczanie powinni się jak najszybciej otrząsnąć. W następnej kolejce Avia spróbuje się przełamać przed własną publicznością w starciu z Victorią Wałbrzych. Mecz zostanie rozegrany w sobotę.

Aluron Warta Zawiercie 3

ASPS Avia Świdnik 0

Sety: 25:22, 25:17, 25:22.

Warta: Syguła, Auguścik, Żłobecki, Dzierżanowski, Zborowski, Zbierski, Szadkowski (libero) oraz Szarek, Mysera i Brożyniak.

Avia: Poinc, Misztal, Kwiecień, Łęgowski, Szaniawski, Konieczny, Sadowski (libero) oraz Woźnica, Skwarek, Dobrzyński i Woźniak.

Pozostałe wyniki czwartej kolejki:

SMS PZPS Spała - AGH 100RK AZS Kraków 3:0; Kęczanin Kęty - CARO Rzeczyca 3:0; Victoria Wałbrzych - Pekpol Ostrołęka 3:0; Espadon Szczecin - Krispol Września 1:3; Camper Wyszków - Stal Nysa 3:1; KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki 3:1.