Kolejna sportowa impreza z udziałem gwiazd w Lublinie!

Już w najbliższą niedzielę w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się IV Turniej Profilaktyczno-Sportowy o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. W zawodach weźmie udział Reprezentacja Artystów Polskich.
Celem turnieju, który jest organizowany w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jest propagowanie aktywnych i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu oraz zdrowego i bezpiecznego stylu życia wolnego od uzależnień.

Prowadzącym imprezę będzie dziennikarz TVP Lublin Tomasz Jasina, który całkiem niedawno wraz z Marcinem Prokopem z TVN był prowadzącym w meczu Orłów Engela z byłymi graczami Górnika Łęczna. Spotkanie 4:3 wygrał zespół z Lubelszczyzny, choć do przerwy przegrywał 1:3. W programie niedzielnego turnieju przewidziano konkursy profilaktyczne z nagrodami adresowane do wszystkich uczestników.

RAP i inne znane postacie

Podobnie jak w poprzednich latach w turnieju wezmą udział m.in. drużyny piłkarskie Urzędu Miasta Lublin, PGE Dystrybucji SA, a także komendy miejskiej policji. Na zawodach zjawi się, co jest już zresztą tradycją, Reprezentacja Artystów Polskich. Kibice, którzy zasiądą na trybunach, będą mogli zobaczyć w akcji chociażby Radosława Majdana, Rafała i Marcina Mroczków, Przemysławem Cypryańskiego i Jarosława Jakimowicza. Swój udział zapowiedział także były piłkarz i wybitny reprezentant Polski, lublinianin Jacek Bąk, a także dwie byłe znakomite piłkarki ręczne Iwona Nabożna i obecna trener MKS Selgros Lublin Sabina Włodek.

Przynoście słodycze!

Wstęp na halę MOSiR będzie bezpłatny, a przy wejściach do hali zbierane będą słodycze, które później zostaną przekazane najmłodszym pacjentom lubelskich szpitali. Dlatego mile widziane ze strony kibiców są właśnie słodkie upominki. Ponadto będzie można nabyć wyroby origami Fundacji 1000 Łabędzi. Pozyskane z nich środki zostaną przekazane na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Drużyny biorące udział w turnieju mogą składać się z maksymalnie 10 zawodników. Mecze rozgrywane będą w formule 2 razy 10 minut, a na boisku jednocześnie w barwach jednego zespołu może przebywać pięciu graczy, w tym bramkarz. Patronat nad wydarzeniem objęła "Gazeta Wyborcza Lublin". IV Turniej Profilaktyczno-Sportowy o Puchar Prezydenta Miasta Lublin rozpocznie się o godz. 14, a jego zakończenie zaplanowano na godz. 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU