Stadion w Lublinie w weekend opanują młodzi piłkarze

W najbliższy weekend na obiektach wokół Areny Lublin, a także na głównej płycie stadionu odbędzie się turniej piłkarski. Tym razem wezmą w nim udział najmłodsi adepci futbolu. W zawodach wezmą udział drużyny zarówno z naszego regionu, jak i innych krajów.
Organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Lublin 2014 jest Wydział Sportu i Turystyki UM wspólnie z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę na obiektach sportowych wokół stadionu przy ul. Krochmalnej, a także na głównej płycie stadionu.

Międzynarodowa obsada

W turnieju międzynarodowym weźmie udział 16 zespołów chłopięcych z rocznika 2004. Dziewięć z nich to kluby z Lublina, a na zawody przyjedzie także ekipa z Zamościa, a także sześć drużyn z miast partnerskich Lublina.

Mecze grupowe zostaną rozegrane na bocznych boiskach, a młodzi piłkarze będą mieli o co walczyć. Poza pamiątkowymi koszulkami, pucharami i innymi gadżetami, a także słodkimi upominkami ufundowanymi przez firmę Lubella i Fabrykę Cukierków "Pszczółka" będą mieli niepowtarzalną okazję zagrać na głównej płycie Areny Lublin. Na stadionie odbędą się bowiem spotkania o pierwsze i trzecie miejsce.

Na stadion będą mogły wejść tylko osoby posiadające specjalne wejściówki. Można je będzie otrzymać, biorąc udział w licznych konkursach na stronie www.lublin.eu oraz na facebookowym profilu miasta Lublina.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUZespoły biorące udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Lublin 2014:

Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin, KS Lublinianka, Akademia Piłkarska Motor Lublin, UKS Widok SP 51, Motor Lublin SA, UKS Skarpa, OSKF Vrotcovia Lublin, Sygnał Lublin, BKS Lublin, AMSPN Hetman Zamość. Stawkę uzupełnią kluby z miast partnerskich Lublina: Lwowa, Kijowa (Ukraina) Timisoary (Rumunia), Omska (Rosja), Brześcia (Białoruś) i Poniewieża (Litwa).