Druga bolesna porażka siatkarz Avii. Kęczanin okazał się za silny

Siatkarze Avii po trzech kolejkach nadal mają na koncie tylko jedną wygraną. Po zeszłotygodniowej porażce w Krakowie zespół ze Świdnika przegrał 0:3 z Kęczaninem Kęty, z którym jeszcze nie tak dawno wygrał baraż o utrzymanie w I lidze.
Sobotni mecz był starciem drużyn, które w zeszłym sezonie walczyły ze sobą o utrzymanie. Górą w tamtej potyczce byli świdniczanie, ale ze względu na powiększenie ligi do 14 zespołów I-ligowy byt zachował także Kęczanin. W poprzedniej kolejce zawodnicy trenera Krzysztofa Lemieszka przegrali 0:3 w Krakowie z tamtejszym AGH 100 RK i teraz kibice liczyli, że we własnej hali spiszą się zdecydowanie lepiej.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt, ale taki obraz meczu nie trwał zbyt długo. Z czasem na parkiecie dominować zaczęli goście i wypracowali zdecydowaną przewagę nad świdniczanami. W końcowej fazie sytuacja na boisku nie uległa zmianie i pierwszy set zakończył się wygraną Kęczanina 25:15.

W secie drugim kibice również nie doczekali się zbyt wielu emocji. Podłamani świdniczanie znów byli zdecydowanie słabsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pozwolili rywalom na wypracowanie kilkupunktowej przewagi, której zespół z Kęt nie oddał do samego końca i druga partia zakończyła się przegraną Avii 20:25.

Nie mieli argumentów

Przegrywający 0:2 siatkarze ze Świdnika w kolejnej partii nie potrafili wstać z kolan jak w meczu z zespołem z Rzeczycy. Kęczanin nadal był zespołem, który nie popełniał błędów i sukcesywnie dążył do zakończenia spotkania w trzech setach. Gospodarze w pewnym momencie przegrywali aż 9:17 i było jasne, że tego wieczoru nie będzie ich stać na zwycięstwo choćby w jednym secie. Ostatecznie trzeciego seta zespół trenera Lemieszka przegrał do 17, a w całym spotkaniu 0:3.

Kolejny mecz siatkarze Avii zagrają już w środę, kiedy w meczu wyjazdowym zmierzą się z ostatnim w tabeli zespołem Warty Zawiercie.

ASPS Avia Świdnik 0

UMKS Kęczanin Kęty 3

sety: 15:25, 20:25, 17:25

Avia: Misztal, Konieczny, Łęgowski, Kwiecień, Woźniak, Szaniawski, Sadowski (libero) oraz Woźnica, Skwarek, Poinc i Dobrzyński

Kęczanin: Błasiak, Macek, Macionczyk, Behrendt, Pietruczuk, Biegun, Mariański (libero) oraz Gandyk, Ciupa, Gaweł, Szpyrka i Ogrodniczuk

Pozostałe wyniki 3. kolejki:

KPS Siedlce - SMS PZPS Spała 1-3, Ślepsk Suwałki - Camper Wyszków 0-3, Stal Nysa - Espadon Szczecin 3-0, Krispol Września - Victoria Wałbrzych 3-2, Pekpol Ostrołęka - Warta Zawiercie3-0, CARO Rzeczyca - AGH 100RK AZS Kraków 2-3.