Trzy gole Kamila Witkowskiego i efektowna wygrana Lublinianki

Kibice Lublinianki długo musieli czekać, aż ich ulubieńcy zdobędą w jednym meczu kilka bramek. W niedzielę zespół trenera Modesta Boguszewskiego wygrał na wyjeździe z groźnym beniaminkiem III ligi, a bohaterem spotkania okazał się Kamil Witkowski, który zdobył trzy gole.
Lublinianie na mecz z Wólczanką Wólka Pełkińska podchodzili po zeszołtygodniowej porażce na własnym stadionie z Chełmianką Chełm i nie byli wcale faworytem tej potyczki. Wólczanka bowiem obecnie plasuje się w środku ligowej stawki, a zespół z Wieniawy znajduje się w strefie spadkowej.

Mecz bardzo źle rozpoczął się dla Lublinianki. Już w 17. minucie Tomasz Pietrasiewicz po składnej akcji zespołu płaskim strzałem z pola karnego pokonał Marcina Zapała i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Stracony gol podziałał na zespół trenera Boguszewskiego mobilizująco i już pięć minut później był remis. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Rafał Stępień i uderzeniem głową doprowadził do remisu. Potem przez długi okres spotkania na boisku utrzymywał się remis. W końcówce pierwszej połowy lublinianie zadali jednak kolejny cios. Kamil Witkowski po podaniu od jednego z partnerów bardzo ładnym strzałem głową pokonał bramkarza gości i do przerwy Lublinianka prowadziła 2:1.

Dzień Witkowskiego

Drużyna trenera Boguszewskiego poszła za ciosem tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie spotkania. I znów strzeleckim instynktem wykazał się Witkowski, który z bliska dobił strzał jednego z partnerów po nie najlepszej interwencji bramkarza Wólczanki. To nie był jednak koniec popisów doświadczonego napastnika. W 64. minucie Witkowski zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu, kiedy po płaskim podaniu w pole karne huknął potężnie w samo okienko bramki rywala, ustalając tym samym wynik meczu.

W następnej kolejce Lublinianka zagra na własnym stadionie z Izolatorem Boguchwała, a już za dwa tygodnie na Arenie Lublin zmierzy się z Motorem w derbach Lublina.

Wólczanka Wólka Pełkińska 1 (1)

Bramka: Pietrasiewicz (17.).

Lublinianka Lublin 4 (1)

Bramki: Stępień (22.) Witkowski (41., 48., 64.).

Lublinianka: Zapał - Ręba (84. Wiśniewski), Kursa, Mazurek, Kanarek, Zabielski, Kotowicz (87. Kwiatkowski), Stępień, Kucharzewski (60. Skoczylas), Gąsior, Witkowski (80. Tomczuk).

Pozostałe wyniki 12. kolejki:

Avia Świdnik - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2-2; Resovia - JKS 1909 Jarosław 1-0; Chełmianka Chełm - Karpaty Krosno 1-3; Izolator Boguchwała - Sokół Sieniawa 3-1; Motor Lublin - Wisłoka Dębica 4-1; Stal Kraśnik - Orlęta Radzyń Podlaski 0-0; Hetman Żółkiewka - Stal Rzeszów 1-0; Podlasie Biała Podlaska - Orzeł Przeworsk 0-3.