Tym razem rywal był bezlitosny. Wisła przegrywa z liderem

Wisła Puławy w drugim z rzędu meczu u siebie nie potrafiła utrzymać zwycięskiej passy i przegrała z MKS Kluczbork aż 0:3. Wygrana zespołu z województwa opolskiego pozwoliła mu wrócić na fotel lidera II ligi.
Wiślacy do meczu z zespołem MKS podchodzili podbudowani dwiema z rzędu wygranymi. Najpierw zawodnicy trenera Bohdana Bławackiego wygrali na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 3:1, a tydzień później w takim samym stosunku ograli u siebie Znicz Pruszków. W sobotę czekało ich jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie, bo do Puław przyjechał zespół zajmujący drugie miejsce w tabeli.

Fatalny początek

Mecz bardzo źle zaczął się dla Dumy Powiśla. Już w siódmej minucie Łukasz Reinhardt po dobrym dośrodkowaniu piłki od jednego z partnerów i biernej postawie obrońców strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wisły. Goście, którzy objęli prowadzenie, co prawda lekko się cofnęli, ale nadal stwarzali zdecydowanie więcej zagrożenia pod bramką puławian. Wisła mimo niekorzystnego rezultatu nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji, ograniczając się jedynie do stałych fragmentów gry. Jednak więcej goli w pierwszej połowie nie padło.

Po zmianie stron przy piłce częściej był zespół Dumy Powiśla, ale niewiele z tego wynikało. Tymczasem w 54. minucie drużyna z Kluczborka zadała kolejny cios. Rafał Niziołek popisał się ładnym podaniem do Marcina Nowackiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem Michała Leszczyńskiego.

Rywal znów liderem

Przy mocno niekorzystnym wyniku Wiślacy starali się nadal atakować i zdobyć dającą jeszcze jakiekolwiek nadzieje bramkę kontaktową. Jednak tego dnia stojący w bramce były gracz Motoru Lublin Grzegorz Wnuk skutecznie bronił strzały rywali. Na cztery minuty przed końcem bezradną tego dnia Wisłę pogrążył Tomasz Swędrowski, a kibice zaczęli opuszczać trybuny stadionu. Ostatecznie Wisła Puławy przegrała z MKS Kluczbork 0:3 i nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Z kolei jej rywale awansowali na fotel lidera. Za tydzień puławianie zmierzą się w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem.