MKS Selgros bez kilku piłkarek. Są na zgrupowaniach reprezentacji

Trwa przerwa w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet. Wiele zawodniczek MKS w tym czasie trenuje ze swoimi kadrami narodowymi. Tymczasem zespół powoli zaczyna myśleć już o grze na dwóch frontach - w ekstraklasie, a także Lidze Mistrzów.
Na zgrupowanie reprezentacji prowadzonej przez Kima Rassmusena udały się trzy zawodniczki zespołu z Lublina - Agnieszka Kocela, Joanna Drabik i Marta Gęga. Jednak w zespole trener Sabiny Włodek grają także reprezentantki innych krajów. Na zgrupowaniach swoich reprezentacji są Alesia Mihdaliova, Valentina Nestsiaruk i Jessica Quintino.

Powrót i od razu mecz

Zawodniczki wrócą do Lublina w niedzielę, a już dwa dni później MKS Selgros Lublin zmierzy się na własnym parkiecie z zespołem SPR Olkusz. Będzie to spotkanie w ramach dziewiątej kolejki, ale rozgrywane awansem. Mecz został pierwotnie zaplanowany na 8 listopada, ale jak wiadomo lublinianki grę w ekstraklasie muszą łączyć z występami w Lidze Mistrzyń.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych sześciu meczach PGNiG Superligi kobiet MKS Selgros nie stracił jeszcze żadnego punktu, ale w niedalekiej perspektywie ma do rozegrania mecze z najgroźniejszymi rywalkami do mistrzowskiego tytułu - Zagłębiem Lubin i Vistalem Gdynia.

Tym samym dla lublinianek zacznie się bardzo intensywny okres. Już trzy dni po spotkaniu z drużyną z Olkusza zespół trener Sabiny Włodek rozegra pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzyń. Zawodniczki z Lublina w pierwszej kolejce tych elitarnych rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z HCM Baia Mare. Z kolei tydzień później lublinianki zagrają po raz pierwszy przed własną publicznością w europejskich pucharach. W piątek 24 października o godzinie 20.15 nasze piłkarki zmierzą się z HK Larvik - drużyną, w której od tego sezonu występuje była znakomita zawodniczka MKS Selgros Alina Wojtas.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU