W niedzielę na Lublin Arenie zagrają Orły Engela!

Ledwo opadną emocje po meczu reprezentacji Polski z kadrą Włoch do lat 20, a już kilka dni później na Arenie Lublin odbędzie się kolejna sportowa impreza. W niedzielę o godzinie 16 Orły Jerzego Engela zagrają z byłymi piłkarzami Górnika Łęczna. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.
- Stadion w Lublinie może być wykorzystywany na imprezy sportowe takiej rangi jak czwartkowy mecz Polska-Włochy czy mecze ligowe, a także koncerty, czy szereg imprez dla całych rodzin - dowodził podczas konferencji prasowej promującej mecz Orłów Engela z Górnikiem prezydent Lublina Krzysztof Żuk. - To miejsce, w którym można spotkać się ze znajomymi, ale także miejsce spotkań rodzinnych. Chciałbym, aby wszyscy lublinianie traktowali go jako świetny obiekt do weekendowego wypoczynku i relaksu.

Majdan, Bąk, Rząsa...

Kibice piłki nożnej nie będą więc mieli prawa narzekać na brak imprez. Dwa dni po czwartkowym meczu Polska-Włochy na stadionie odbędzie się kolejna impreza, w której wystąpi wielu byłych znakomitych graczy zarówno z regionu, jak i całej Polski. - W niedzielę o godzinie 16 odbędzie się mecz pomiędzy Orłami Engela a zawodnikami Górnika Łęczna - powiedział Daniel Iwanek, organizator imprezy. - W drużynie trenera Engela zagrają m.in. Radosław Majdan, Tomasz Kłos, Tomasz Hajto, Jacek Bąk, Jacek Zieliński, Cezary Kucharski, Sławomir Majak, Arkadiusz Onyszko, Jacek Krzynówek, Tomasz Rząsa, Ryszard Czerwiec, a także Piotr Świerczewski. Wśród graczy Górnika na boisku pojawią się Paweł Bugała, Mirosław Zagrodniczek, Sławomir Nazaruk, Grzegorz Bronowicki oraz Jakub Wierzchowski - wyliczył były karateka. Trzeba przyznać, że lista graczy jest ogromna. Jednak brakuje na niej jednego zawodnika - Emmanuela Olisadebe. Stąd na konferencji padło pytanie o brak w kadrze tego piłkarza. - Skład kadry kompletował Jacek Bąk. Nie mamy informacji o tym, czy rozmawiał z Olisadebe na ten temat - tłumaczył Daniel Iwanek.

">KOLOR KRZESEŁEK WYBRAŁ SAM PREZYDENTImprezę poprowadzi znany dziennikarz TVN Marcin Prokop wspólnie z redaktorem TVP Lublin Tomaszem Jasiną. Mecz to niejedyna atrakcja. Organizatorzy przewidzieli ich więcej. W planie imprezy jest pokaz Daniela Iwanka, trzykrotnego mistrza świata w karate, liczne konkursy z nagrodami. a na zakończenie imprezy przewidziano pokaz sztucznych ogni.

Wstęp wolny!

Co ważne, wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Na stadionie znajdować się będą jednak punkty, w których wydawane będą wejściówki. Ma to na celu sprawne rozmieszczenie na trybunach wszystkich chętnych uczestników imprezy. Mecz zaplanowano na godzinę 16, ale widzowie będą wpuszczani na stadion już od 14.30. - Jeśli taki projekt spotka się z zainteresowaniem ze strony mieszkańców, to tak jak wspomniałem, pan Engel jest zainteresowany dalszą współpracą i zapowiada kolejne atrakcje. Być może zorganizowany zostanie mecz reprezentacji Portugalii i Hiszpanii składających się z byłych zawodników, którzy występowali w ostatnich mistrzostwach świata - zdradził Krzysztof Żuk.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU