Drugi mecz i pierwsza porażka. Siatkarze Avii przegrali w Krakowie

W drugiej kolejce I ligi siatkarze Avii Świdnik doznali pierwszej porażki. Zawodnicy Krzysztofa Lemieszka przegrali w Krakowie z tamtejszym AGH 100RK AZS 0:3.
Mecz bardzo źle rozpoczął się dla świdniczan. Krakowianie wyszli bowiem na prowadzenie 5:0. Widząc sytuacje na parkiecie, trener Avii poprosił o czas i po kilku kolejnych akcjach był już remis. Potem jednak znów do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy wypracowali bezpieczną przewagę. Gdy wydawało się, że końcówka pierwszej partii będzie pozbawiona emocji, znów poderwał się zespół ze Świdnika, ale ostatecznie pierwszy set padł łupem akademików, którzy wygrali 25:22.

Tym razem bez przełamania

Na początku drugiego seta dobra gra Avii zaowocowała uzyskaniem prowadzenia. Jednak potem świdniczanie zaczęli grać bardzo słabo i dali dojść do głosu rywalom. Ci bezlitośnie wykorzystali niemoc przeciwnika i drugi set zakończył się wygraną krakowian 25:16. W trzeciej partii zespół ze Świdnika nadal nie mógł znaleźć recepty na zdobywanie punktów. Na parkiecie nadal lepiej spisywali się gospodarze. W pewnym momencie zespół trenera Lemieszka przegrywał już siedmioma punktami i stało się jasne, że o wygraną w trzecim secie będzie niezwykle trudno. W końcówce krakowianie mimo kilku błędów nie pozwolili się dogonić rywalom i ostatecznie zwyciężyli 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Po dwóch kolejkach Avia z dorobkiem dwóch punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli. W następnej kolejce świdniczanie zagrają u siebie z sąsiadującym z nimi w tabeli Kęczaninem Kęty.

AGH 100RK AZS Kraków 3

ASPS Avia Świdnik 0

Sety: 25:22, 25:16, 25:20

AGH 100RK AZS Kraków: Górski, Gnatek, Surma, Dzierwa, Szalacha, Smolarczyk, Głód (l) oraz Galiński, Małysza.

Avia Świdnik: Skwarek, Poinc, Łęgowski, Szaniawski, Woźnica, Konieczny, Sadowski (l) oraz Dobrzyński, Misztal, Sajdak, Woźniak.

Pozostałe mecze 2. kolejki:

SMS PZPS Spała - Caro Rzeczyca 3:0, Kęczanin Kęty - Pekpol Ostrołęka 3:1, Warta Zawiercie - Krispol Wrześniak 0:3, Camper Wyszków - KPS Siedlce 3:1, Ślepsk Suwałki - Espadon Szczecin 2:3, Victoria Wałbrzych - Stal Nysa 2:3