Piłkarskie mistrzostwa Europy w Lublinie? Jest na to duża szansa!

W 2017 roku odbędą się młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a Polska jest jednym z kandydatów do przeprowadzenia tego turnieju. We wtorek prezydent Krzysztof Żuk przyznał, że jeżeli nasz kraj otrzyma organizację czempionatu, to Lublin może być jednym z miast gospodarzy!
W 2017 roku zostaną rozegrane piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21. W turnieju wystąpi 12 reprezentacji. Polska jest jednym z kandydatów do organizacji tej imprezy, a na liście ewentualnych miast gospodarzy znalazł się Lublin. UEFA nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co do tego, gdzie odbędą się mistrzostwa. Ma ona zapaść w styczniu. Jednak nieoficjalnie pojawiły się informacjem jakoby prezydent europejskiej federacji Michel Platini, były kolega klubowy prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, z którym grał przed laty w Juventusie Turynm zapowiedział, że nasz kraj zostanie organizatorem czempionatu w zamian za rezygnację ze starań o organizację meczów mistrzostw Europy seniorów w 2020 roku. Polska wycofała już swoją kandydaturę z bycia jednym z gospodarzy ME, które po raz pierwszy mają zostać rozegrane w 13 miastach różnych krajów - m.in.: Amsterdamie, Bilbao, Kopenhadze czy Rzymie. - Mamy dużą życzliwość ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej dla naszej lokalizacji, ale decyzja co do organizacji przez Polskę turnieju zapadnie w styczniu - powiedział prezydent Krzysztof Żuk. - Wspólnie z Łęczną, Puławami i Świdnikiem tworzymy infrastrukturę na dobrym poziomie. Z kolei nasz stadion znakomicie nadaje się do rozgrywania spotkań, a baza hotelowa też jest bardzo dobra - dodał.

">KOLOR KRZESEŁEK WYBRAŁ SAM PREZYDENTTo jednak nie wszystko. Prezydent Lublina dodał również, że w przyszłości widzi sporą szansę, by w naszym regionie gościły zespoły klubowe, aby przygotowywać się do rozgrywek ligowych. - Proszę zauważyć, że w naszym regionie jest znakomita baza szkoleniowa. Meczem Polska - Włochy wypromujemy stadion piłkarski jako obiekt do treningów i szkoleń. Mamy dobre notowania po ostatnim meczu U-21 pomiędzy Polską i Niemcami, który został rozegrany w Łęcznej. Jest u nas lotnisko, baza hotelowa, nowoczesne stadiony i boiska. Dla wielu zespołów, choćby niemieckich, przyjazd i przygotowywanie się do rozgrywek ligowych będzie w sensie ekonomicznym bardzo atrakcyjne - dodał prezydent.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU