Mistrzynie Europy spotkały się z prezydentem

W poniedziałek prezydent Lublina Krzysztof Żuk spotkał się z piłkarkami ręcznymi Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola. Drużyna tej uczelni w rozegranych w Rotterdamie II Europejskich Igrzyskach Studenckich wywalczyła złoty medal.
Oparty na drużynie mistrza Polski MKS Selgros zespół z Lublina był w tym turnieju klasą dla siebie. Kolejne mecze w drodze na najwyższy stopień podium pokonywał z dużą łatwością. Drużyna prowadzona przez trener Sabinę Włodek ograła kolejno: turecki Kastamonu University 36:29, Politechnikę Leira (Portugalia) 38:21, Uniwersytet z Zagrzebia 28:18, w półfinale zespół gospodarzy - Uniwersytet Nijmegen 39:21, a w finale University of the South Toulon-Var z Francji 26:18. Podczas spotkania zawodniczki i trenerka zostały uhonorowane specjalnymi podziękowaniami i upominkami. - Gratuluję tytułu mistrza Europy. Takie sukcesy promują Lublin. Staramy się dobrze współpracować z uczelniami i jakoś to nam się udaje. Dobrym tego przykładem są właśnie piłkarki ręczne - powiedział prezydent Żuk. - Dziękuję też WSSP za wieloletnią opiekę nad naszymi szczypiornistkami z MKS Selgros, które mają wielkie osiągnięcia w PGNiG Superlidze.

I dodał: - Mamy też dobrze zorganizowane zaplecze. Chcemy stworzyć godne warunki do uprawiania sportu, a to, że WSSP odnosi takie sukcesy, świetnie wpływa na wizerunek naszego miasta, a także szkoły i zachęca do uprawiania piłki ręcznej.

List gratulacyjny otrzymał także kanclerz uczelni Henryk Stefanek. - Już po raz siódmy wystąpiliśmy w mistrzostwach Europy i zdobyliśmy w nich pięć złotych i jeden srebrny medal. Debiutowaliśmy w 2008 roku w Niszu - mówi doc. Stefanek. - Można powiedzieć, że jesteśmy uznaną firmą europejską i dobrze pamiętają nasze wyniki. Najlepszym przykładem jest to, że kiedy wręczano nam złoty medal w Rotterdamie, prezydent Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego Czech Frantisek Taborsky szczerze gratulował trener Sabinie Włodek i zauważył, że czterokrotnie wywalczyła ona mistrzostwo Europy jako zawodniczka, a teraz po raz pierwszy triumfuje w roli szkoleniowca. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali to pasmo sukcesów - zakończył kanclerz.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU