Siatkarze Avii po dramatycznym meczu ograli beniaminka

Siatkarze Avii Świdnik w pierwszym meczu nowego sezonu I ligi pokonali we własnej hali Caro Rzeczyca, ale do wygranej potrzebowali aż pięciu setów.
Rywalizacja z beniaminkiem zaplecza PlusLigi była dla zespołu ze Świdnika prawdziwym horrorem. Przyjezdni przyjechali na Lubelszczyznę bez żadnych kompleksów i już w pierwszym secie pokazali, że będą bardzo wymagającym rywalem. Siatkarze z województwa łódzkiego na parkiecie prezentowali się lepiej od gospodarzy i wygrali pierwszego seta 25:21.

Podczas drugiej partii kibice oglądający spotkanie znów przecierali oczy ze zdumienia. Na parkiecie bowiem znów lepiej radzili sobie przyjezdni i wyszli na prowadzenie 2:0.

Wzięli się w garść

Siatkarze Avii, mając nóż na gardle, w trzeciej odsłonie wreszcie zaczęli grać tak jak oczekiwali tego od nich kibice. Zawodnicy trenera Krzysztofa Lemieszka zdecydowanie poprawili przyjęcie i zagrywkę. Na efekty nie trzeba było dużo czekać. Świdniczanie wygrali tego seta 25:20 i wrócili z dalekiej podróży. W kolejnym secie zespół z Rzeczycy również okazał się słabszy, przegrywając 21:25 i o wygranej w sobotnim spotkaniu miał zadecydować tie-break.

W decydującej partii lepiej nerwy na wodzy trzymali siatkarze ze Świdnika, którzy od samego początku wypracowali sobie zdecydowaną przewagę, by ostatecznie wygrać 15:7 i dopisać do swojego dorobku dwa oczka.

Avia Świdnik 3

Caro Rzeczyca 2

Sety: 21:25, 21:25, 25:20, 25:21, 15:7

Skład: Misztal, Konieczny, Łęgowski, Poinc, Kwiecień, Szaniawski oraz Sadowski (libero), Skwarek, Sajdak, Woźniak

Pozostałe mecze I kolejki:

Camper Wyszków - SMS PZPS Spała 3:1, KPS Siedlce - Espandon Szczecin1:3, Ślepsk Suwałki - Victoria Wałbrzych 0:3, Stal Nysa - Warta Zawiercie 3:1, Krispol Września - Kęczanin Kęty 3:0, AGH 100RK AZS Kraków - Pekpol Ostrołęka 1:3,