Stołeczna Skra pokonana. Bonusa też Budowlani mają

Rugbiści Budowlanych nie są gościnni dla zespołów ze stolicy. W pierwszej kolejce I-ligowego sezonu w Lublinie poległa Legia, a w następnej jej los podzieliła Skra.
Oba mecze nie były łatwe i wynik był otwarty do ostatnich minut spotkania. Potyczka ze Skrą nie zaczęła się dla zespołu trenera Sebastiana Berestka pomyślnie. Warszawianie po błędzie gospodarzy najpierw przyłożyli, a potem skutecznie podwyższyli i objęli prowadzenie 7:0. Budowlani ambitnie dążyli do odrobienia strat i to im się częściowo udało, bo Marcin Tatara zdołał położyć piłkę na polu punktowym rywali i zmniejszył przewagę do dwóch punktów. Nie na długo jednak, bo Skra znowu odskoczyła na 12:5. Jednak tuż przed przerwą skutecznie przyłożył Piotr Skałecki i po pierwszej części gry gospodarze przegrywali 10:12.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy po raz trzeci w tym spotkaniu skutecznie przyłożyli i zdołali odskoczyć na siedem punktów (17:10). Lublinianie próbowali zniwelować ten dystans, ale ich akcje nie kończyły się tak, jak tego oczekiwali kibice i sami zawodnicy. Dopiero w samej końcówce Grzegorz Szczepański w pięknym stylu uzyskał przyłożenie, co sprawiło, że przewaga warszawiaków stopniała do dwóch punktów. Chwilę później Budowlani wykonywali rzut karny, ale Skałecki nie kopnął, a rozegrał szybki rzut karny, wymanewrował obronę Skry i położył piłkę na polu punktowym Skry, a potem skutecznie podwyższył. Ta akcja zapewniła Budowlanym zwycięstwo, a ponieważ było to czwarte przyłożenie lublinian w tym meczu, zdobyli oni także punkt bonusowy.