Stołeczna Skra pokonana. Bonusa też Budowlani mają

Rugbiści Budowlanych nie są gościnni dla zespołów ze stolicy. W pierwszej kolejce I-ligowego sezonu w Lublinie poległa Legia, a w następnej jej los podzieliła Skra.
Oba mecze nie były łatwe i wynik był otwarty do ostatnich minut spotkania. Potyczka ze Skrą nie zaczęła się dla zespołu trenera Sebastiana Berestka pomyślnie. Warszawianie po błędzie gospodarzy najpierw przyłożyli, a potem skutecznie podwyższyli i objęli prowadzenie 7:0. Budowlani ambitnie dążyli do odrobienia strat i to im się częściowo udało, bo Marcin Tatara zdołał położyć piłkę na polu punktowym rywali i zmniejszył przewagę do dwóch punktów. Nie na długo jednak, bo Skra znowu odskoczyła na 12:5. Jednak tuż przed przerwą skutecznie przyłożył Piotr Skałecki i po pierwszej części gry gospodarze przegrywali 10:12.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy po raz trzeci w tym spotkaniu skutecznie przyłożyli i zdołali odskoczyć na siedem punktów (17:10). Lublinianie próbowali zniwelować ten dystans, ale ich akcje nie kończyły się tak, jak tego oczekiwali kibice i sami zawodnicy. Dopiero w samej końcówce Grzegorz Szczepański w pięknym stylu uzyskał przyłożenie, co sprawiło, że przewaga warszawiaków stopniała do dwóch punktów. Chwilę później Budowlani wykonywali rzut karny, ale Skałecki nie kopnął, a rozegrał szybki rzut karny, wymanewrował obronę Skry i położył piłkę na polu punktowym Skry, a potem skutecznie podwyższył. Ta akcja zapewniła Budowlanym zwycięstwo, a ponieważ było to czwarte przyłożenie lublinian w tym meczu, zdobyli oni także punkt bonusowy.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUBudowlani 22 (10)

Skra 17 (12)

Skład Budowlanych: Arkadiusz Ziemak, Adam Bobruk, Kamil Wiecaszek, Robizon Kelberaszwili, Artur Bartoszewski, Kacper Filipczak, Tomasz Zduńczuk, Konrad Zając Bartłomiej Łukaszek, Piotr Skałecki 12, Arkadiusz Maksim, Krzysztof Szczepański, Grzegorz Szczepański 5, Marcin Dzioch, Marcin Tatara 5 oraz Rene Nalepa, Michał Kowal, Filip Janeczko.