Tomasz Gollob w Lublinie! Pojedzie w meczu z Ukrainą

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się sobotni mecz żużlowy Polska - Ukraina. Gwiazdą tego spotkania będzie Tomasz Gollob, który na lubelskim torze poprowadzi do boju biało-czerwonych.
Oprócz byłego mistrza świata w reprezentacji Polski pojadą: Robert Miśkowiak, Dawid Lampart, Jacek Rempała, Krystian Rempała, Paweł Staszek i Dawid Stachyra. - Na razie skład naszych wschodnich sąsiadów nie jest jeszcze ustalony, ale poznamy go lada moment - mówi Andrzej Zając, prezes lubelskiego KMŻ, organizator imprezy. - Czekają nas nie tylko emocje sportowe, bo przygotowaliśmy także wiele innych atrakcji. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Jeśli chodzi o najmłodszych, to zostanie wydzielona specjalna strefa dziecięca, gdzie będzie można pomalować twarz, a także wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. Ten obszar będzie królestwem red. Ewy Dados, która tę strefę poprowadzi. Zostanie także zorganizowana strefa fotograficzna, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami i uzyskać autograf.

Zobaczymy także skoki spadochronowe, wyścigi członków kabaretu Ani MruMru na skuterach, ściganie się na quadach, wystawę zabytkowych samochodów, a także motocykle żużlowe - jawę z lat 60. i maszynę, na której jeździł wielokrotny mistrz świata - słynny Hans Nielsen. Oczywiście o motocyklach sprzed blisko półwiecza nikt lepiej nie opowie od przedstawicieli starszej generacji zawodników, a będzie się można spotkać m.in. z Tadeuszem Berejem, Jerzym Głogowskim, Andrzejem Jendrejem, Andrzejem Perczyńskim czy Januszem Stachyrą. Swój przyjazd zapowiedział też trener KMŻ Marian Wardzała. - Do dyspozycji kibiców będzie także dwie godziny przed meczem i dwie godziny po spotkaniu Tomasz Gollob - dodaje prezes Zając. - Być może będzie to już ostatnia okazja do zobaczenia tego wielkiego zawodnika na lubelskim torze, bo jego kariera powoli zmierza ku końcowi. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wygrania czterech skuterów marki Romet, a także wielu innych nagród. Sobotnia impreza zaczyna się o godz. 12, a pierwszy wyścig odbędzie się o godz. 16. Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków żużla i nie tylko, emocji z pewnością nie zabraknie - kończy prezes.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU