Pierwsza przegrana Wikany Start. Rozbiła ją Rosa

Koszykarze beniaminka Tauron Basket Ligi Wikany Start ponieśli pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym. Lublinianie przegrali w Tarnobrzegu z występującym w tej samej klasie zespołem Rosy Radom.
Drużyny te zmierzyły się podczas XIV memoriału Kazimierza Wacławczyka. Rywal lublinian był w tym spotkaniu zdecydowanie lepszy. Zespół trenera Pawła Turkiewicza nie zdołał wygrać żadnej kwarty. Już po pierwszej części gry radomianie prowadzili 24:13. W kolejnych przewaga był nieco mniejsza, ale ostatnia znowu zakończyła się różnicą 12 punktów na korzyść Rosy. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny z Radomia 88:58. W zespole lubelskim nie wystąpił Bartosz Diduszko, który podczas ostatniego sparingu z Jeziorem Tarnobrzeg podkręcił nogę, z kolei w Rosie zabrakło leczącego drobną kontuzję Damiana Jeszke.

W niedzielę koszykarze Wikany Start zmierzą się z Sokołem Łańcut.

Rosa Radom 88

Wikana Start Lublin 58 Kwarty: 24:13, 24:20, 17:14, 23:11 Rosa: Majewski 16 (1), Turek 15 (1), Mirković 12, Gibson 12 (2), Sokołowski 9, Łączyński 8 (1), Zalewski 7 (1), Szymkiewicz 4, Witka 3, Adams 2. Wikana Start: Allen 16, Billing 10, Ł. Diduszko 8, Wilczek 7, Śmigielski 4, Wojdyła 4, Czujkowski 3, Kowalski 3, Lewandowski 3.