Motor odzyskał moc. Pewne zwycięstwo z Podlasiem

W środę piłkarze Motoru zawiedli. W Żółkiewce faworyzowani lublinianie zaledwie zremisowali z beniaminkiem III ligi - Hetmanem. Teraz już zespół trenera Mariusza Sawy stanął na wysokości zadania i gładko pokonał u siebie drużynę z Białej Podlaskiej 3:0 (1:0).

Wprawdzie gospodarze byli zdecydowanym faworytem, ale nie mogli tego początkowo udokumentować na boisku. Bialczanie postawili "zasieki obronne", których drużyna lubelska nie mogła przez długi czas sforsować. Motor przeważał, stwarzał sobie sytuacje strzeleckie, ale piłka za żadne skarby nie chciała wpaść do siatki. Udało się to dopiero tuż przed przerwą, kiedy to będący ostatnio w dobrej dyspozycji Kamil Stachyra strzelił gościom gola do szatni.

Po zmianie stron lublinianie nadal przeważali, ale kibice musieli czekać na drugą bramkę aż do 71. minuty, kiedy to po raz drugi w tym spotkaniu golkipera Podlasia pokonał Stachyra. Pomocnik Motoru miał też duży udział przy trzecim golu dla gospodarzy, bo to on właśnie podawał do Rafała Króla, który ustalił wynik meczu na 3:0.