Sport.pl

Dobry występ lubelskiego kolarza na mistrzostwach w Słowenii

Lublinianin Karol Maj wystartował w amatorskich mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym, które odbywały się w Lublanie. Polak zaprezentował się tam z dobrej strony i zajął wysokie, 10. miejsce.
W zmaganiach uczestniczyli zawodnicy z 44 państw, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach oraz nominowani do zawodów przez swoje federacje narodowe. W kadrze Polski znalazł się lublinianin Kamil Maj, na co dzień reprezentujący barwy Lubelskiego Klubu Kolarskiego.

Trasa jak dla zawodowców

W wyścigu głównym na dystansie 157 kilometrów wystartowało łącznie 749 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe. Trasa była bardzo wymagająca. W połowie dystansu znajdował się podjazd o długości siedmiu kilometrów i średnim nachyleniu 7 procent. Meta usytuowana była na głównej ulicy Lublany.

Na mistrzostwach dominowali gospodarze, a także zawodnicy z Włoch i Belgii. Spośród reprezentantów Polski najlepsze wyniki uzyskali Adrian Jach ze Szczecina, wielokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju Lechosław Michalak z Warszawy oraz zawodnik z Lublina. Maj z czasem 3 godziny 49 minut i 1 sekunda uplasował się na 10. miejscu w stawce 94 kolarzy rywalizujących w kategorii wiekowej 35-39 lat. Najlepszy okazał się Włoch Alfonso Derrico, drugi był Belg Kristof Houben, a trzeci Portugalczyk Inacio Murra.

W przyszłym roku podobna impreza odbędzie się w duńskim Aalborgu.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU