Cztery medale mistrzostw Polski reprezentantów KM Cross

W Gdańsku rozegrano kolejną edycję zawodów mistrzostw Polski. W kilku klasach już wyłoniono najlepszych. Zawodnicy KM Cross wrócili znad Bałtyku z czterema medalami - złotym, srebrnym i dwoma brązowymi.
W klasie MX Masters najlepszy okazał się Jacek Lonka z AMK Człuchów i on też został mistrzem Polski. Z zawodników lubelskich Robert Maliszewski uplasował się na szóstej pozycji, Piotr Więckowski był 13., Marcin Król 14., a Dariusz Kamiński 21. W klasyfikacji całego cyklu zawodów o mistrzostwo Polski w tej klasie Maliszewski zajął siódmą lokatę. Wraz z weteranami pierwszego dnia rywalizowali też jeźdźcy z klasy MX2. Wygrał Bartosz Sawczuk z Człuchowa, ale drugie miejsce wywalczył Maciej Więckowski z KM Cross. W tej konkurencji punkty zdobyli także inni lublinianie: Filip Maleńczuk, Marcin Porębiak, Kamil Brzeziński, Wiktor Więckowski, Jakub Komsta, Dominik Małecki oraz dwie dziewczyny Karolina Liszewska i Aleksandra Szymuś. Drugiego dnia rozstrzygnięta została rywalizacja w klasie MX Kobiet. Po raz pierwszy w tym sezonie przegrała Joanna Miller z Człuchowa, którą wyprzedziła Wiktoria Horodyńska z Kielc, a trzecia była Liszewska z KM Cross. Z pozostałych zawodniczek lubelskich szósta była Szymuś, dziewiąta Izabela Bilnik, a czternasta Katarzyna Więckowska. W klasyfikacji generalnej tej klasy tytuł mistrza Polski zdobyła Miller, wicemistrzynią została Horodyńska, a II wicemistrzynią Liszewska. Z innych reprezentantek KM Cross Szymuś zakończyła sezon na szóstym miejscu, Więckowska na dziewiątym, a Bilnik była 13.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEK

W rywalizacji klasy MX2 Junior zwyciężył Szymon Staszkiewicz, ale tuż za nim do mety przyjechał zawodnik KM Cross - Dominik Małecki. Poza tym cenne punkty do klasyfikacji klubowej przywieźli dla lubelskiego klubu: Filip Maleńczuk, Jakub Komsta, Marcin Porębiak, Kamil Brzeziński, Maciej Więckowski i Wiktor Więckowski. Natomiast mistrzem Polski w tej klasie został Dominik Małecki. Pozostali reprezentanci KM Cross zakończyli cykl eliminacji na następujących pozycjach: Maciej Więckowski - 11., Kamil Osieleniec - 14., Kamil Brzeziński - 17., Wiktor Więckowski - 18., Aleksandra Szymuś - 22., Marcin Porębiak - 23., Jakub Komsta - 24., Maciej Sagan - 28., Filip Maleńczuk - 32., Bartosz Potębski - 40.

W klasie MX Open nie było niespodzianki. Zwycięstwo w Gdańsku dało złoto Łukaszowi Lonce z Człuchowa. Jednak dwa pozostałe miejsca na podium zajęli bracia Kędzierscy z KM Cross. Karol - został wicemistrzem Polski, a Łukasz II wicemistrzem kraju. Poza tym z lublinian wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli: Maciej Więckowski - 8. i Wiktor Więckowski - 14.

Za tydzień w Chełmnie odbędą się kolejne zawody, podczas których zapadną rozstrzygnięcia w klasach: MX 2, MX Quad, MX65 oraz MX85, a także odbędą się Zespołowe Mistrzostwa Polski.