Polska pokonała Brazylijczyków w meczu na piasku

Reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej dowodzona przez grającego trenera Bogusława Saganowskiego dwukrotnie okazała się lepsza od wielkiej Brazylii. Obie reprezentacje stoczyły ze sobą dwa zacięte mecze na specjalnie zorganizowanej imprezie w Puławach.
W niedzielę i poniedziałek plac przez Urzędem Miasta w Puławach zamienił się w boisko do beach soccera. Właśnie tam rozegrany został dwumecz pomiędzy reprezentacją Polski, który był punktem kulminacyjnym imprezy promującej te dyscyplinę sportu. Podczas dwudniowych zmagań kibice byli świadkami wielu ciekawych spotkań. Mecze na piasku rozgrywały zespoły tamtejszej Wisły i Puławiaka, a także "Gwiazd sportu i Estrady" zespołu "Przyjaciele Puław". W dwóch najważniejszych meczach z wygranych cieszyli się biało-czerwoni. W niedzielę Polacy w bardzo efektownym stylu pokonali Brazylijczków, wygrywając aż 10:4! Następnego dnia było już nieco gorzej. Brazylia postawiła trudniejsze warunki. Mecz był bardzo zacięty i do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Ostatecznie jednak po raz drugi z wygranej cieszyli się zawodnicy Bogusława Saganowskiego. I właśnie brat grającego w warszawskiej Legii Marka, który w kadrze jest jednocześnie trenerem i zawodnikiem, był bohaterem pierwszego starcia, kiedy strzelił aż cztery gole. W rewanżu najskuteczniejszym Polakiem był z kolei Witek Ziober, który zdobył trzy bramki.

Polska 10 i 6

Brazylia 4 i 4

Bramki I mecz: Polska: Saganowski - 4, Friszkemut - 3, Burzawa - 2, Daniluk -1 Brazylia: Jefersson - 3, Denis - 2

Bramki II mecz: Polska: Ziober 3, Borkowski - 2, Burzawa - 1 Brazylia: Denis - 2, Marlon -1, Jefersson -1.

Piłka nożna plażowa jako odrębna dyscyplina sportu powstała w 1992 roku, choć oczywiście na piasku w piłkę grano już wcześniej. W składzie każdej z drużyn występuje 5 pięciu zawodników - 4 z pola i bramkarz. Mecz inaczej niż w tradycyjnej piłce nożnej nie jest podzielony na połowy, tylko na tercje. Każda z nich trwa 12 minut. Co ważne, w wyniku przerw w grze czas jest zatrzymywany.