Dzieci na sportowo zakończyły wakacje nad zalewem Zemborzyckim

Mecze piłka nożna na dmuchanym boisku, ćwiczenia z piłką, strzały na bramkę i przeciąganie liny - to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na dzieci i rodziców nad zalewem Zemborzyckim, gdzie odbyło się sportowe zakończenie wakacji.
- To bardzo dobry pomysł, razem z synem świetnie się bawiliśmy.- komentuje Pani Iza, która nad zalew przyjechała z synem.

Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in.: piłka nożna na dmuchanym boisku, ćwiczenia z piłką, strzały na bramkę, przeciąganie liny, zabawy integracyjne z rodzicami, nauka tańca, trening funkcjonalny, pokaz krav-maga i malowanie buziek. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu imprezy. Wspólny trening funkcjonalny rodziców z dziećmi czy przeciąganie liny wzbudziły duże zainteresowanie. Tak samo zresztą jak zabawy z piłką czy malowanie buziek. Założenie eventu zostało spełnione. Pokazaliśmy dzieciom i ich rodzicom, że można aktywnie spędzać wolny czas na wiele różnych sposobów, a potrzebne są do tego tylko chęci. - podsumowuje Jakub Drzewiecki ze Stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

W trakcie imprezy przeprowadzono również akcję informacyjną na temat bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej i w trakcie aktywności fizycznej. - Rozdane zostały ulotki z treściami o bezpieczeństwie dzieci w trakcie aktywności fizycznej z punktu widzenia dziecka i rodzica. Ponadto konferansjer w ramach konkursów dla dzieci i rodziców zadawał pytania w tematyce bezpieczeństwa. Wszyscy przypominaliśmy rodzicom, że od 1 września każdy pieszy na drodze po zmroku i poza terenem zabudowanym, będzie musiał nosić elementy odblaskowe - kończy Drzewiecki.

Impreza pod patronatem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej została zorganizowana przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna. Współfinansował ją Urząd Miasta Lublin

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU