Tytuł obroniony. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek mistrzyniami Polski

Kolejny sukces pochodzącej z Lublina Kingi Kołosińskiej. Zawodniczka grająca w parze z Moniką Brzostek siatkówkę plażową zajęła pierwsze miejsce na rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach Polski.
Na turnieju w Krakowie Kinga Kołosińska i jej koleżanka były zdecydowanymi faworytkami. I nie zawiodły kibiców. Na drodze do kolejnego tytułu zawodniczki rozegrały pięć spotkań. W trzech pierwszych rundach wygrywały pewnie 2:0, a największy opór w półfinale stawiły im Aleksandra Filip i Izabela Soja. W tym spotkaniu do wyłonienia finalistek potrzebne były bowiem trzy sety. Po emocjonującym tie-breaku z wygranej cieszyły się jednak Kołosińska i Brzostek.

Finał zmagań o tytuł mistrzyń Polski był równie ciekawy. Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska w pierwszym secie długo nie dawały się faworytkom, by ostatecznie ulec 25:27. W secie drugim emocji było nieco mniej. Kołosińska i Brzostek wygrały 21:18 i cieszyły się z obrony mistrzowskiego tytuły. Ta sama para była bowiem najlepsza także przed rokiem, gdy mistrzostwa Polski rozgrywane były w Niechorzu. - Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Ciężko walczyłyśmy, szczególnie w decydującej fazie miałyśmy dwa trudne spotkania. Mocno zapracowałyśmy na dobrą kolację i relaks w jacuzzi czy saunie - powiedziały mistrzynie po ostatnim meczu.

Mecze Kołosińskiej i Brzostek na MP w Krakowie:

I runda

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek - Agnieszka Radkowiak-Kiedacz/Magdalena Rapacz 2:0 (21:11, 21:11)

II runda

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek - Aleksandra Filip/Izabela Soja 2:0 (21:18, 21:12)

1/4 finału

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek - Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska 2:0 (21:14, 21:16)

1/2 finału

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek - Aleksandra Filip/Izabela Soja 2:1 (21:14, 22:24, 15:7)

Finał

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek - Katarzyna Kociołek/ Jagoda Gruszczyńska 2:0 (27:25, 21:18)