Drugie podejście lubelskich żużlowców do meczu z liderem

Żużlowcy KMŻ Lublin po raz drugi wyruszą do Rzeszowa na niedzielny mecz z tamtejszą Marmą, która lideruje w tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej.
Pierwotnie mecz miał odbyć się tydzień temu, jednak na jego rozegranie nie pozwoliła pogoda. W minioną niedzielę nad Rzeszowem utrzymywały się opady deszczu i zadecydowano, że spotkanie zostanie odwołane i przełożone na inny termin. Kilka dni później Główna Komisja Sportu Żużlowego wyznaczyła nowy termin meczu PGE Marmy Rzeszów z KMŻ Lublin. Spotkanie zaplanowano na 31 sierpnia o 15.30. Lubelskiej drużynie ten termin jednak nie odpowiadał. Powód? W tym samym dniu jeden z czołowych zawodników KMŻ Davey Watt miał jechać w barwach zespołu Poole Pirates w Zielonej Górze na zawodach World Speedway League. Na szczęście dla zespołu trenera Mariana Wardzały Australijczyk nie pojedzie w Zielonej Górze, tylko w Rzeszowie. Dzięki temu lublinianie, i tak mający nikłe szanse na wygraną, nie zostaną bez swojego lidera.

Raz już postraszyli faworyta

KMŻ Lublin od pewnego czasu znajduje się w poważnym kryzysie. Zespół po obiecującym początku rozgrywek wpadł w dołek i przegrał ostatnie pięć meczów z rzędu. W efekcie spadł na ostatnią pozycję w tabeli. W poprzedniej kolejce zespół z Lublina przegrał na wyjeździe ze Startem Gniezno 36:53, mimo że początek zawodów był wyrównany. Jednak z każdym kolejnym biegiem gospodarze zaczęli odskakiwać gościom o kolejne punkty i ostatecznie drugi raz cieszyli się z wygranej nad KMŻ.

Teraz lubelskich żużlowców czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Ich przeciwnikami będzie najlepsza obecnie drużyna I ligi - PGE Marma Rzeszów. Jak nietrudno się domyślać, faworyt tego meczu jest tylko jeden i są nim oczywiście zawodnicy z Rzeszowa. Co prawda w poprzednim meczu tych ekip, który odbył się w kwietniu w Lublinie, padł remis, ale tym razem taki wynik będzie bardzo trudny do osiągnięcia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15.30

Awizowane składy

PGE Marma Rzeszów: 9. Kenni Larsen, 10. Paweł Miesiąc, 11. Scott Nicholls, 12. Peter Ljung, 13. Maciej Kuciapa, 15. Łukasz Sówka.

KMŻ Lublin: 1. Cameron Woodward, 2. Davey Watt, 3. Robert Miśkowiak, 4. Andriej Kudriaszow, 5. Dawid Lampart, 6. Arkadiusz Madej,

Tabela Nice PLŻ1. PGE Marma Rzeszów1220+154
2. GKM Grudziądz1218+30
3. Start Gniezno1217-4
4. Orzeł Łódź1216+59
5. Polonia Bydgoszcz1213-4
6. ROW Rybnik1212-80
7. Lokomotiv Daugavpils1211-94
8. KMŻ Lublin129-61