Lubelscy motocrossowcy zdeklasowali rywali w Wielkopolsce

W wielkopolskiej Wschowie odbyła się kolejna eliminacja mistrzostw Polski w motocrossie. Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników z klubu KM Cross Lublin. Na zawody udała się więc silna delegacja lubelskiego klubu składająca się łącznie z 35 zawodników i zawodniczek.
Poziom, a co za tym idzie - frekwencja na zawodach, był bardzo wysoki. Jednak podczas zawodów zawodnicy z Lublina należeli do czołówki. W klasie MX2 triumfował Maciek Więckowski. Popularny Rysio po kontuzji w wielkim stylu pokonał głównego rywala Adama Tomiczka z Cieszyna i umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Do lidera Więckowski traci już tylko 15 punktów. Tuż za podium znalazł się natomiast Dominik Małecki, który zajął czwarte miejsce. Ponadto w pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Filip Więckowski.

Dominik Małecki w pięknym stylu wygrał zawody w klasie MX2 Junior. Poza nim bardzo ważne punkty dla KM Cross zdobyli: Wiktor Więckowski, Marcin Porębiak, Jakub Komsta, Kamil Brzeziński, Aleksandra Szymuś, Bartosz Potębski, Maciek Sagan i Maciek Więckowski. Małecki jest obecnie drugi, ale ma tylko dwa punkty straty do prowadzącego Karola Kruszyńskiego z Chełmna.

W najmocniejszej klasie MX Open wygrał Łukasz Lonka z Człuchowa, ale dwa pozostałe miejsca na podium zajęli nasi przedstawiciele. Karol Kędzierski był drugi, a jego brat Łukasz - trzeci. Piąte miejsce zajął Maciek Więckowski, a w dziesiątce zmieścił się też jego brat Filip, który był dziewiąty.

Największe emocje towarzyszyły wyścigom klasy MX Quad. Pierwsze miejsce zajął Kacper Kamiński z Sochaczewa, a najlepszy z Lublina Artur Szczebak był szósty. Jednak to lubelskie quady zmiażdżyły konkurencję. 14 lubelskich quadowców zapewniło niemal już pewne mistrzostwo Polski w motocrossie klubowi z Lublina. Wyróżnić należy wszystkich zawodników tej klasy: Artura Szczebaka, Piotra Poluchowicza, Zbigniewa Zycha, Rafała Tyndla, Mariusza Wlaszczyka, Bartka Stanisławka, Łukasza Tyndla, Łukasza Samborskiego, Rafała Chrycia, Rafała Toporowskiego, Michała Marmuszewskiego, Przemka Franczaka, Roberta Więckowskiego i Arkadiusza Kowalskiego oraz serwisanta maszyn Jarosława Wiśniewskiego.

Do końca klubowych mistrzostw Polski pozostały jeszcze trzy cykle zawodów. Najbliższe zostaną rozegrane w Gdańsku od 6 do 7 września.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU