Futsaliści AZS UMCS mają nowego trenera

Występujący w I ligi futsalu zespół AZS UMCS od nowego sezonu będzie mieć nowego trenera. Za wyniki lubelskich ?Dzików? od teraz odpowiadać będzie Artur Gadzicki, który zastąpi Michała Zgierskiego.
- Trudno jest łączyć prowadzenie zespołu z występami na boisku. Serducho ciągnie mnie jeszcze do grania, dlatego po konsultacjach z zespołem podjąłem decyzję, że póki zdrowie pozwoli, będę dawał z siebie to, co najlepsze, jako zawodnik - tłumaczy swoją decyzję Michał Zgierski, który dotychczas był grającym trenerem.

Kiedy klub dowiedział się o decyzji dotychczasowego szkoleniowca, od razu rozpoczął poszukiwania następcy. Nie trwały one długo. wybór padł na Artura Gadzickiego, niegdyś zawodnika futsalowej drużyny z Lublina. Gadzicki posiada licencję trenerską PZPN A, która uprawnia go do prowadzenia zespołów futsalowych z ekstraklasą włącznie i od III ligi w dół w piłce 11-osobowej. Od 2008 r. jako trener pracuje z młodzieżą w UKS Widok. - Artur Gadzicki jest świetnym kandydatem na to stanowisko. Ma potrzebną wiedzę i doświadczenie w dyscyplinie, jaką jest futsal, oraz zna zawodników, ponieważ zawodowo pracuje jako trener piłki nożnej i przez wiele lat był czynnym zawodnikiem AZS UMCS - mówi Dariusz Gaweł, prezes AZS UMCS.

Sumienny i pracowity

Umiejętności i warsztat młodego szkoleniowca chwali też Marek Wawer, przewodniczący Rady Trenerów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. - Artur to jeden z najlepiej zapowiadających się trenerów młodego pokolenia w regionie. Cały czas pogłębia swoją wiedzę, jest na bieżąco z nowinkami. Uczestniczy w konferencjach organizowanych przez LZPN i PZPN. Jest sumienny i wyrazisty, ma predyspozycje do tej pracy. Wychował z sukcesami kilku młodych zawodników. Myślę, że to dobry wybór i powinien sobie poradzić w pracy z seniorami - komentuje Wawer. Nowy trener cieszy się z otrzymanej szansy i pali się do pracy. - Cieszę się, że prezes i zawodnicy mi zaufali. Od początku sierpnia ciężko pracujemy, jestem zadowolony z pracy wykonanej przez chłopaków. Jest zaangażowanie. Nic tylko pracować - mówi Artur Gadzicki. Futsaliści rozpoczną rozgrywki I ligi 21/22 września. Do sezonu przygotowują się na hali Globus.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU