KMŻ mierzy się z liderem. Czy lublinianie zaskoczą kibiców po raz drugi?

Zajmujący ostatnie miejsce w Nice Polskiej Lidze Żużlowej zawodnicy KMŻ Lublin w najbliższej kolejce zmierzą się z liderem. W poprzednim starciu z drużyną Marmy Rzeszów, który został rozegrany w Lublinie, padł remis. Tym razem o powtórzenie takiego rezultatu będzie niezwykle trudno.
Zawodnicy trenera Mariana Wardzały od pewnego czasu są w poważnym kryzysie i przegrywają kolejne spotkania. Po całkiem udanym początku sezonu lublinianie obniżyli loty i obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W poprzedniej kolejce zespół z Lublina przegrał na wyjeździe ze Startem Gniezno 36:53, mimo że początek zawodów był wyrównany. Jednak z każdym kolejnym biegiem gospodarze zaczęli odskakiwać gościom o kolejne punkty i ostatecznie drugi raz cieszyli się z wygranej nad KMŻ.

Teraz lubelskich żużlowców czeka jeszcze trudniejsze zadanie. W niedzielę zmierzą się z najlepszą obecnie drużyną I ligi - Marmą Rzeszów. Jak nietrudno się domyślać, faworyt tego meczu jest tylko jeden i są nim oczywiście zawodnicy z Rzeszowa. Co prawda w poprzednim meczu tych ekip, który odbył się w kwietniu w Lublinie, padł remis, ale tym razem taki wynik będzie bardzo trudny do osiągnięcia. Na mecz do Rzeszowa wybierają się lubelscy kibice, by dopingiem wspomóc swoich ulubieńców. Miejmy nadzieję, że KMŻ Lublin tym razem pokaże się z lepszej strony niż w poprzednich meczach i podejmie walkę z faworytem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14. Poniżej awizowane składy obu zespołów.

KMŻ Lublin: 1. Cameron Woodward, 2. Davey Watt, 3. Robert Miśkowiak, 4. Andriej Kudriaszow, 5. Dawid Lampart, 6. Arkadiusz Madej.

PGE Marma Rzeszów: 9. Kenni Larsen, 10. Paweł Miesiąc, 11. Scott Nicholls, 12. Nicolai Klindt, 13. Maciej Kuciapa, 14., 15. Łukasz Sówka.

Tabela Nice PLŻ:

1. PGE Marma Rzeszów1220+154
2. GKM Grudziądz1218+30
3. Start Gniezno 1217-4
4. Orzeł Łódź1216+59
5. Polonia Bydgoszcz1213-4
6. ROW Rybnik1212-80
7. Lokomotiv Daugavpils1211-94
8. KMŻ Lublin129-61