Środkowy pomocnik rozstaje się z Górnikiem. Przenosi się do....

Pomocnik Górnika Łęczna Paweł Zawistowski nie zagra już w Górniku Łęczna. Klub poinformował, że rozstał się z piłkarzem za porozumieniem stron.
Zawistowski trafił do zespołu z Łęcznej przed sezonem 2013/2014 z ekstraklasowej Korony Kielce. Wpoprzednich rozgrywkach, kiedy Górnik występował w I lidze był jednym z czołowych zawodników zespołu. Pomocnik przez cały sezon zagrał w 26 spotkaniach z czego 25 razy wybiegał w podstawowej jedenastce. Strzelił trzy bramki - dwie w meczu wyjazdowym z Miedzią Legnica i jedną w domowym spotkaniu z GKS Tychy. Trafienie z zespołem ze Śląska na długo zapadło w pamięć kibiców. Zawistowski oddał wtedy strzał z ponad 30 metrów i trafił w samo okienko.

Zagrał tylko w pucharze

Po zakończeniu sezonu w okresie przygotowawczym trener Jurij Szatałow coraz mniej stawiał na Zawistowskiego. W efekcie zawodnik stracił miejsce w podstawowym składzie i nie zdodał zagrać w żadnym spotkaniu T- Mobile Ekstraklasy. Jedyną szansę od trenera otrzymał w meczu Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów, przegranym zresztą w słabym stylu przez łęcznian 1:2. W czwarte wieczorem klub poinformował o rozstaniu się z zawodnikiem za porozumieniem stron. Piłkarz szybko znalazł zatrudnienie w innym klubie. Od teraz będzie reprezentować barwy I ligowej Chojniczanki Chojnice.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU