Najsilniejsi ludzie w Polsce nad Zalewem Zemborzyckim

Przeciąganie samochodu terenowego, podnoszenie osobówki i dźwiganie setek kilogramów żelastwa. To wszystko będzie można zobaczyć w niedzielę nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie odbędzie się Puchar Polski Strongman Cup - Summer Edition II.
Najsilniejsi ludzie z Polski i Słowacji zawitają do Lublina już po raz drugi. W zeszłym roku odbyła się bowiem pierwsza edycja imprezy, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W niedzielę punktualnie o 12 zorganizowany zostanie Puchar Polski Strongman Cup - Summer Edition II. Uczestnicy zaprezentują swoją niesamowitą siłę w szeregu bardzo widowiskowych konkurencji. Kibice będą mogli obejrzeć na własne oczy przeciąganie samochodu terenowego na dystansie 50 metrów czy martwy ciąg na platformie (czyli podnoszenie auta osobowego). To jednak nie wszystko. W planach jest także przyciąganie roweru wodnego na dystansie 25 m i tzw. uchwyt Herkulesa, czyli trzymanie uniesionego w górze auta osobowego. Dodatkowo tzw. nosidło 300 kg na dystansie 20 m zakończone przerzucaniem opony (3 obroty), a także tajemniczy "zegar". Konkurencje będą rozgrywane w różnych miejscach na terenie kompleksu basenów Słoneczny Wrotków. W przerwach między zawodami odbywać się będą liczne konkursy z nagrodami i zabawy dla publiczności, a także prezentacje partnerów imprezy. W tym roku swoich sił będzie mógł spróbować każdy. W programie zawodów jest m.in. amatorski turniej w siłowaniu na rękę ARM WRESTLING i zawody CROSS FIT dla kobiet i mężczyzn (rywalizacja w 3 konkurencjach).

Natomiast główną atrakcją będzie pojedynek siłaczy z Polski i Słowacji. Zmierzą się w nim: Frantisek Piros, Este Kubovic i Marek Toth, a naprzeciw nich staną: Sławek Rawiński (Tarnów), Michał Kopacki (Łódź) i Paweł Chruścicki (Lublin).

Gośćmi specjalnymi Pucharu Polski Strongman Cup - Summer Edition II będą: wicemistrz Europy i mistrz Polski w kulturystyce Dominik Hałas, mistrz Polski 2014 w kulturystyce Marcin Myśliwiecki oraz mistrz świata i Europy BJJ Wojciech Klimkiewicz.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU