Motocrossowcy z Lublina na podium mistrzostw Polski

Po kilkutygodniowej przerwie zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski w Motocrossie wrócili na tor. W ten weekend, przez dwa dni ścigali się w Lidzbarku Warmińskim. Zawody nie należały do najłatwiejszych. Pogoda nie rozpieszczała zawodników. W sobotę przez cały dzień padał obfity deszcz, a następnego dnia motory grzęzły w błocie.
W sobotnich zawodach wystartowały trzy klasy: MX Masters, MX Quad oraz MX2. W pierwszej z nich wygrał Jacek Lonka z Człuchowa, który wyprzedził dobrze znanego z OML reprezentanta Ukrainy Konstantina Utkina. Najlepszy z zawodników KM Cross - Robert Maliszewski był jedenasty. Cenne punkty zdobyli także: Piotr i Robert Więckowscy, Marcin Król i Szczepan Krupa.

W klasie MX Quad pełno było niespodzianek. Wygrał Kacper Kamiński z Sochaczewa, a najlepszy lubelski quadowiec Artur Szczebak znalazł się na czwartym miejscu. Ambicja i wola walki wśród quadowców była olbrzymia. Dwóch z nich (Piotr Poluchowicz i Łukasz Samborski) miało problemy z awariami pojazdów. Godnie zastąpił ich lider lubelskich motocyklistów - Karol Kędzierski, który po raz pierwszy wystartował na ruadzie. Dla KM Cross punktowali: Mariusz Wlaszczyk, Przemysław Franczak, Rafał Tyndel, Michał Marmuszewski, Rafał Toporowski, Łukasz Tyndel, Piotr Poluchowicz, Łukasz Samborski i Karol Kędzierski.

Powrót po kontuzji

Emocje towarzyszyły także zawodom w klasie MX2, gdzie wracający po kontuzji Maciek Więckowski znalazł tyle siły, by stanąć na najniższym stopniu podium. Wygrał Bartosz Sawczuk z Człuchowa przed Adamem Tomiczkiem z Cieszyna. Dobre, szóste miejsce zajął Dominik Małecki. Pozostali zawodnicy z KM Cross także zaprezentowali się nie najgorzej. Cenne punkty zdobyli: Maciek Sagan, Kamil Osieleniec, Wiktor Więckowski, Kamil Brzeziński oraz Karolina Liszewska.

Lubelskie podium

Drugiego dnia zawodów w Lidzbarku Warmińskim startowały pozostałe dwie klasy: MX2 Junior oraz MX Open. W tej pierwszej świetnie pojechał Dominik Małecki, który zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Karolowi Kruszyńskiemu z Chełmna. Punkty do klasyfikacji klubowej przywieźli także pozostali zawodnicy klubu z Lublina, którzy zajęli miejsca poza podium: Kamil Osieleniec, Kamil Brzeziński, Maciek Więckowski, Maciek Sagan i Wiktor Więckowski. W największej klasie MX Open, nazywanej królewską, wystartowało 41 zawodników. Wygrał Łukasz Lonka z Człuchowa, ale dwa pozostałe miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci: Karol Kędzierski był drugi, a Łukasz Kędzierski trzeci. Doskonałą szóstą lokatę zajął wracający po kontuzji Maciek Więckowski.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU