Sport.pl

Paweł Fajdek srebrnym medalistą mistrzostw Europy

Bardzo emocjonujący był finał konkursu rzutu młotem podczas rozgrywanych w Zurychu lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Po zaciętej walce tytuł wicemistrzowski zdobył zawodnik Agrosu Zamość Paweł Fajdek.
W zasadzie konkurs przebiegał zgodnie z oczekiwaniami - walka o złoto rozegrała się pomiędzy mistrzem olimpijskim Krisztianem Parsem i mistrzem świata Fajdkiem. Obaj ci miotacze legitymowali się najlepszymi w tym sezonie wynikami na świecie. Węgier posłał młot na odległość 82,49 m, a Polak zaledwie 12 cm bliżej. W Szwajcarii też różnice były niewielkie. W pierwszej próbie młot zawodnika Agrosu wylądował na okalającej rzutnię siatce i kibice zaczęli się obawiać, aby nie powtórzyła się sytuacja z igrzysk olimpijskich w Londynie, kiedy to spalił trzy pierwsze próby i odpadł z konkursu. Tym razem jednak Fajdek trzymał nerwy na wodzy i w następnej serii rzucił 78,48 m, co dało mu prowadzenie. Potem Pars skontrował na 82,18 m - i to on przewodził w konkursie. Na domiar złego dwie kolejne próby Fajdek spalił, a Siergiej Litwinow uzyskał odległość 79,35 m i zepchnął naszego reprezentanta na trzecie miejsce. Na szczęście zarówno Pars, jak i Fajdek mieli najlepsze ostatnie rzuty. Węgier uzyskał 82,69 m i umocnił się na prowadzeniu, a polski zawodnik posłał młot na odległość 82,05 i odzyskał drugą pozycję. Udany start zanotował także wielce utytułowany Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski z Sydney zakończył konkurs na piątej pozycji.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki: 1. Krisztian Pars (Węgry) - 82,69 m, 2. Paweł Fajdek (Polska) - 82,05 m, 3. Siergiej Litwinow (Rosja) - 79,35, 5. Szymon Ziółkowski (Polska) - 78,41m.