Siatkarze Avii przygotowują się do nowego sezonu

Siatkarze I-ligowej Avii Świdnik rozpoczęli już przygotowania do nadchodzącego sezonu. Po zakończeniu minionych rozgrywek w klubie doszło do wielu zmian.
Nowym trenerem siatkarzy ze Świdnika został Maciej Banecki, który ostatnio był szkoleniowcem żeńskich ekip: Stali Mielec i BKS Bielsko-Biała. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Jarosza, który niedawno objął funkcję trenera II-ligowej Bielawianki. Poza roszadami na trenerskiej ławce doszło do sporych zmian w kadrze zespołu. Ze "starej gwardii" w drużynie pozostało tylko dwóch zawodników - Bartłomiej Misztal i Daniel Szaniawski. Resztę kadry tworzą zawodnicy, którzy w ostatnim czasie związali się z klubem ze Świdnika. Do zespołu z Międzyrzeca Podlaskiego dołączył m.in. Paweł Łęgowski, a z Norwidu Częstochowa przeniósł się Adam Woźnica. W tej chwili skład Avii jest już zamknięty. Teraz przed siatkarzami okres przygotowawczy do rozgrywek ligowych, które rozpoczną się 27 września. W tym roku I liga będzie liczyć 14 zespołów.

Pierwszy wspólny trening świdniczanie odbyli w poniedziałek. Zajęcia miały charakter rozruchowy i były okazją do zapoznania się nowego szkoleniowca z zawodnikami. Przez najbliższe dni zawodnicy klubu z zaplecza PlusLigi trenować będą w Świdniku. A pod koniec miesiąca rozegrają pierwsze mecze kontrolne. 30 i 31 sierpnia przeciwnikiem Avii będzie Barkom Lwów. Z kolei w połowie września zespół uda się na Białoruś, a konkretnie do Brześcia, by spróbować swoich sił w turnieju międzynarodowym. Potem świdniczanie zagrają jeszcze w X Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii, który odbędzie się w dniach 19-20 września. Poza gospodarzami wezmą w nim udział najprawdopodobniej Bug Brześć, KPS Siedlce, AGH Kraków i Caro Rzeczyca.

Kadra Avii Świdnik na sezon 2014/2015: Bartłomiej Misztal, Jakub Skwarek, Dawid Konieczny, Marcin Dobrzyński, Daniel Szaniawski, Kamil Kwiecień, Dorian Poinc, Paweł Łęgowski, Mateusz Woźniak, Maciej Sajdak, Jakub Sadowski, Adam Woźnica.