Sport.pl

W Kaliszu triumf Fuchse Berlin, a Azoty trzecie

Piłkarze ręczni Azotów wystąpili w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrano w Kaliszu. Rywale byli bardzo wymagający, a puławianie zajęli w tej imprezie trzecie miejsce.
Faworytem była drużyna Fuchse Berlin, która występuje w 1. Bundeslidze. Oprócz niej zagrały także trzy zespoły z polskiej ekstraklasy - Górnik Zabrze, Gaz-System Pogoń Szczecin i Azoty. W swoim pierwszym spotkaniu puławianie zmierzyli się z drużyną niemiecką. Po bardzo zaciętym meczu zespół trenera Dragana Markovicia uległ berlińczykom różnicą siedmiu bramek (24:31), ale wywarł na obserwatorach bardzo dobre wrażenie. Trzeba też powiedzieć, że drużyna z Puław wystąpiła nad Prosną bez dwóch kontuzjowanych graczy - Pawła Ćwiklińskiego i Rafała Przybylskiego. Za najlepszego zawodnika tego spotkania uznano bramkarza Azotów Wadima Bogdanova. W meczu o trzecie miejsce z Gaz-System Pogonią Szczecin rosyjski golkiper już nie wystąpił, bo musiał się udać do ojczyzny, aby załatwić sprawy wizowe.

W drugim meczu tej fazy szczecinianie minimalnie ulegli Górnikowi (29:30). Tak więc w potyczce o pierwszą lokatę Ślązacy zmierzyli się z Fuchse i też walczyli bardzo ambitnie, ale Niemcy okazali się lepsi - wygrali w identycznym stosunku jak z Azotami 31:24. Natomiast puławianie rywalizowali o miejsce na podium z drużyną szczecińską i wyszli z tego starcia zwycięsko - pokonali przeciwnika różnicą dwóch bramek (28:26).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAzoty Puławy 24 (16)

Fuchse Berlin 31 (16)

Azoty grały w składzie: Bodanov, Rasimas - Prce 4, Sobol 4 Krajewski 3, Savić 3, Tarabochia 3, Kus 2, Skrabania 2, Masłowski 1, Łyżwa 1, Grzelak 1.

Azoty Puławy 28 (15)

Gaz-System Pogoń 26 (14)

Azoty grały w składzie: Rasimas, Zapora - Sobol 7, Prce 5, Savić 5, Skrabania 4, Masłowski 3, Kus 2, Krajewski 1, Tarabochia 1, Grzelak, Łyżwa.

Najwięcej bramek dla Pogoni: Konitz 7, Jedziniak 4, Kruba 4, Zaremba 4, Zydroń 4.