Sport.pl

Środkowy Marcel Wilczek zostaje w Wikanie Start

Kompletowanie składu beniaminka Tauron Basket Ligi Wikany Start dobiega końca. Wiadomo już, że przez najbliższy sezon w barwach lubelskiego klubu nadal będzie grał Marcel Wilczek.
To gracz doskonale znany lubelskim sympatykom koszykówki, bo nad Bystrzycą występuje już od dwóch sezonów i jest jednym z liderów drużyny. Liczący sobie 28 lat i mierzący 204 cm Wilczek miał już w swojej karierze przygodę z ekstraklasą. Swego czasu występował w Rosie Radom. Ponadto grał w Zastalu Zielona Góra, Spójni Stargard Szczeciński i Sokole Łańcut.

To kolejny zawodnik, który znalazł się w kadrze trenera Pawła Turkiewicza. Wcześniej kontrakty podpisali: Piotr Śmigielski,

Bartosz Ciechociński, Łukasz Diduszko i Bartosz Diduszko. Ponadto ważne umowy mają też: Alan Czujkowski, Wojciech Hałas, Paweł Kowalski, Jakub Szczepaniak i Sebastian Szymański. Do składu dołączą jeszcze trzej zawodnicy zagraniczni.

Jak wiadomo lubelski klub otrzymał już licencję na występy w Tauron Basket Lidze. Przygotowania do sezonu rozpoczną się 18 sierpnia, a pierwszą kolejkę ligową sezonu 2014/2015 wyznaczono na 4/5 października.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU