Lublinianka wysoko ogrywa lokalnego rywala i zamyka kadrę

Piłkarze Lublinianki w środę rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem zawodnicy trenera Modesta Boguszewskiego na stadionie przy ul. Leszczyńskiego wysoko pokonali Lewart Lubartów.
Od samego początku na boisku dominowali zawodnicy z Wieniawy, którzy nie pozwalali swoim przeciwnikom na przeprowadzenie groźnej akcji. Po nieco ponad kwadransie gry na ładną indywidualną akcję zdecydował się Dawid Skoczylas i otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później było już 2:0 dla Lublinianki. Tym razem Skoczylas popisał się dobrym prostopadłym podaniem, a akcję wykończył Filip Ozimek. Trzeci gol dla gospodarzy padł w 31. minucie. Tym razem bramkarza Lewartu pokonał Oleg Rovbel, który zanim umieścił piłkę w siatce, wygrał pojedynek z jednym z obrońców Lewartu.

W drugiej połowie na murawie pojawiła się zupełnie nowa jedenastka graczy, którzy dodatkowo zagrali na nowych dla siebie pozycjach. Jednak to nie przeszkodziło lublinianom w zdobyciu jeszcze jednej bramki. W 59. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Hubert Kotowicz. Bramkarz z Lubartowa zdołał sparować jego uderzenie, ale przy dobitce Stefana Kucharzewskiego był już bez szans.

Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał już tylko nieco ponad tydzień. Kadra zespołu jest już praktycznie zamknięta. W pierwszym meczu nowego sezonu lublinianie zagrają na wyjeździe z Orłem Przeworsk. Mecz odbędzie się 9 sierpnia.

Lublinianka 4 (3)

Bramki: Skoczylas (16.), Ozimek (18.), Rovbel (31.), Kucharzewski (59.)

Lewart Lubartów 0

Lublinianka: I połowa: Zapał - Ręba, Mazurek, Kursa, Kwiatkowski - Rovbel, Orłowski, Tomczuk, Sobiech, Skoczylas - Ozimek

II połowa: Zapał (65. Zawiślak) - Gąsior, Orłowski (63. Wiśniewski), Mazurek, Kanarek - Zabielski, Stępień, Gawrylak, Kucharzewski, Kotowicz - Stadnicki.