Górnik ma nowego gracza. To perspektywiczny pomocnik

20-letni pomocnik Patryk Burzyński został piłkarzem Górnika Łęczna. Taką informację podał Kajetan Osuch z Just Sport Management Group.
Młody pomocnik trenował z drużyną Jurija Szatałowa już od ponad miesiąca. Po raz pierwszy pojawił się w Łęcznej 25 czerwca, kiedy zagrał w wygranym, przez beniaminka ekstraklasy sparingu z drugoligową Wisłą Puławy. Następnie znalazł się w kadrze zespołu na obóz, który na przełomie czerwca i lipca odbywał się w Boszkowie.

Burzyński jest wychowankiem Olimpii Elbląg, ale ostatnią rundę spędził w zespole lokalnego rywala - Concordii, która grała w II lidze. Co ciekawe był jednym z niewielu Polaków w składzie, bowiem trzon zespołu stanowili gracze z Japonii i Hiszpanii. Drużyna prowadzona była zresztą także przez hiszpańskiego szkoleniowca Jesusa Vincente Gimeneza.

W zespole z Elbląga wiosną Burzyński rozegrał 16 meczów i w każdym z nich wybiegał w podstawowej jedenastce. Wcześniej kontrakty zawarto z Chorwatami - Silvio Rodiciem i Tomislavem Bożiciem, Litwinem Fiodorem Cernychem, Pawłem Buzałą, Przemysławem Kaźmierczakiem, Radosławem Pruchnikiem.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU