Wszystko idzie zgodnie z planem. Lubelskie studentki w finale

Tak jak przed dwoma laty piłkarki ręczne Wyższej Szkoły Przyrodniczo-Społecznej im. Wincentego Pola dotarły do finały Igrzysk Studenckich. W meczu półfinałowym zawodniczki prowadzone przez trener Sabinę Włodek pokonały Uniwersytet Nijmegen i są o krok od złotego medalu.
Polki od samego początku narzuciły swoje warunki gry i szybko opanowały sytuację na parkiecie. W pierwszej połowie zagrały bardzo dobrze w ofensywie, czego efektem było siedmiobramkowe prowadzenie na półmetku spotkania (17:10).

Po zmianie stron zespół trener Włodek nadal nie pozostawiał wątpliwości komu należy się gra w wielkim finale. Szczypiornistki z Lublina nadal nadawały ton wydarzeniom na boisku i ostatecznie wygrały 39:21.

Teraz przed studentkami WSSP ostatni, decydujący mecz. Lublinianki w finale zmierzą się z University of the South Toulon-Var. Francuzki w drugim meczu półfinałowym grały z Uniwersity of Zagreb i po zaciętej walce zwyciężyły 23:22.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUUniversity Nijmegen 21 (10)

WSSP Lublin 39 (17)

Bramki dla polskiego zespołu zdobywały: Katarzyna Kozimur 8, Karolina Konsur 8, Agnieszka Kocela 8, Honorata Syncerz 5, Marta Gęga 5, Valiantsina Nestsiaruk 2, Olga Figiel 2, Beata Koprowska.