Było blisko, ale Stal nie dała rady Widzewowi Łódź

Przebywający od wtorku na Lubelszczyźnie piłkarze Widzewa Łódź w środę po południu zmierzyli się z III ligową Stalą Kraśnik w swoim przedostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek I ligi.
W bramce środowego rywala kraśniczan znalazł się dobrze znany na Lubelszczyźnie zawodnik. Chodzi o Przemysława Frąckowiaka, który w zeszłym sezonie bronił barw Motoru Lublin. Frąckowiak zagrał w 15 meczach Motoru i spadł z nim do III ligi. Drugim z zawodników Widzewa, który niedawno przebywał na Lubelszczyźnie, był Michał Grunt. 20-letni napastnik w zeszłym tygodniu przebywał na testach w beniaminku T-Mobile ekstraklasy Górniku Łęczna, ale nie przekonał swoimi umiejętnościami trenera Jurija Szatałowa, i po kilku dniach obrał kierunek na Łódź.

Mimo różnicy dwóch klas kibice zgromadzeni na stadionie w Kraśniku byli świadkami ciekawego i wyrównanego widowiska. Stal nie przestraszyła się wyżej notowanego i utytułowanego rywala i od początku mocno dawała się we znaki piłkarzom z Łodzi. Efektem dobrej gry miejscowych była bramka, którą zdobył w 32. min Filip Drozd i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Widzew odpowiedział golem tuż przed zmianą stron, kiedy piłkę do bramki Stali skierował Michał Przybyła.

W drugiej połowie mecz nadal miał bardzo wyrównany przebieg i żaden z zespołów nie potrafił zdobyć kolejnego gola. Dopiero w 74. min na prowadzenie łodzian wyprowadził Michał Grunt. Ostatecznie Stal Kraśnik minimalnie uległa I-ligowcowi, prezentując się na jego tle bardzo obiecująco.

Nie była to ostatnia potyczka drużyny z Lubelszczyzny przeciwko byłemu klubowi T-Mobile Ekstraklasy. W sobotę formę Widzewa sprawdzą piłkarze innego trzecioligowca - zespołu Avii Świdnik. Mecz zostanie rozegrany o 14.30 w Świdniku i będzie połączony z otwarciem nowo wybudowanego stadionu w mieście helikopterów. Kibice będą mogli go obejrzeć za darmo, jednak na sparing obowiązywać będą wejściówki.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUStal Kraśnik (1)

bramka: Drozd (32.)

Widzew Łódź 2(1)

bramki: Przybyła (45.), Grunt (74.)

Skład Widzewa: Frąckowiak - Kozłowski, Sołtysik, Pidwirnyj, Del Toro - A. Kasperkiewicz, Ławniczak, Tanczyk, Dosljak - Przybyła, Grunt.