Widzew Łódź przyjeżdża do Świdnika i "otworzy" nowy stadion

Od wtorku piłkarze Widzewa Łódź, który w zeszłym sezonie pożegnał się z rozgrywkami T-Mobile Ekstraklasy, będą przebywać na kilkudniowym zgrupowaniu w Świdniku. W tym czasie rozegrają dwa mecze kontrolne. Jeden z nich będzie połączony z otwarciem nowego stadionu, na którym swoje mecze będzie rozgrywać Avia Świdnik.
Po spadku z ekstraklasy jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów przygotowuje się do startu w rozgrywkach I ligi. Trenerem zespołu od 20 czerwca jest Włodzimierz Tylak. Na inaugurację rozgrywek, które wystartują w pierwszy weekend sierpnia, Widzew zagra na wyjeździe z GKS Katowice.

Zanim jednak do tego dojdzie, łódzcy zawodnicy odbędą krótkie zgrupowanie na Lubelszczyźnie. Miejscem ich pobytu będzie Świdnik. Autokar z piłkarzami wyruszy z Łodzi we wtorek po południu. - Zawodnicy powinni dotrzeć na miejsce około 19.30 - mówi Mariusz Paluszek, wiceprezes Avii Świdnik. - Miejscem ich zakwaterowania będzie hotel Notabene - zdradza.

Na początek w Kraśniku

Od środy piłkarze Widzewa będą trenować na obiektach sportowych w Świdniku. Jak udało się nam dowiedzieć, otrzymają także pozwolenie na trenowanie na nowo powstałym stadionie. W czasie krótkiego pobytu na Lubelszczyźnie drużyna trenera Tylaka rozegra dwa mecze sparingowe. W środę o godzinie 17 zmierzy się w Kraśniku z tamtejszą Stalą. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w Świdniku, ale ostatecznie zdecydowano się na zmianę miejsca.

LUBLIN BUDUJE, A ŚWIDNIK JUŻ MA NOWY STADIONKolejny sparing widzewiacy rozegrają w sobotę. Wtedy zmierzą się właśnie z Avią na jej stadionie. Jednocześnie mecz będzie połączony z oficjalnym otwarciem nowego obiektu przy ul. Sportowej, który kosztował blisko 19 mln zł, z czego 10 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Jego budowa wystartowała pod koniec 2012 roku i niedawno dobiegła końca. Mecz będzie mogło obejrzeć trzy tysiące osób, bo tyle właśnie miejsc jest na trybunach. - Bramy stadionu zostaną otwarte w sobotę już o godz. 9. Wszystko po to, by każdy chętny mógł obejrzeć, jak wygląda nowy stadion - mówi Paluszek. Z kolei sparing z Widzewem rozpocznie się o godzinie 14.30. - Wstęp będzie darmowy, ale obowiązywać będą wejściówki - dodaje wiceprezes Avii.

Zespół trenera Mirosława Kosowskiego do tej pory swoje mecze w III lidze grał w oddalonej od Świdnika o około 60 km Poniatowej. Pierwszy mecz ligowy u siebie świdniczanie rozegrają w weekend 16-17 sierpnia, a ich rywalem będzie zespół Izolatora Boguchwała.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU