Motocrossowcy w natarciu. Rekordowa liczba quadów

W Sobieńczycach koło Gdańska odbyły się kolejne zawody z cyklu Mistrzostw Polski w Motocrossie. Udany start zanotowali reprezentanci lubelskiego KM Cross.
W pierwszym dniu imprezy rywalizowano w klasach: MX65 oraz MX Kobiet. Wśród pań wygrała faworytka - Joanna Miller z Człuchowa. Przyzwoicie pojechały też lublinianki - Karolina Liszewska była trzecia, tuż za nią uplasowała się Aleksandra Szymuś, a na siódmej pozycji ukończyła zawody Katarzyna Więckowska. W klasie MX65 triumfował Wiktor Małecki. Zawodnik KM Cross pokonał swojego największego rywala w walce o złoto Alfonso Gaidao z Portugalii. Ta dwójka będzie rywalizowała o mistrzowski tytuł do ostatnich zawodów tego cyklu.

Następnego dnia rozegrano kolejne konkurencje. W klasie MX85 zgodnie z oczekiwaniami wygrał Kamil Osieleniec (KM Cross). Dobrze wypadli też pozostali lubelscy młodzicy: siódme miejsce zajął Marcin Porębiak, dziesiąte Filip Maleńczuk, a jedenaste Jakub Komsta.

CZY ŻUŻLOWCY WYJDĄ SPOD TAŚMY? JAK KTOŚ IM POMOŻE

Niezwykle emocjonujące były wyścigi quadów. W Sobieńczycach wystartowała ich rekordowa liczba - na starcie stanęło 24 zawodników. Wygrał Kacper Kamiński z Sochaczewa, ale lublinianie też pokazali się z dobrej strony. Na piątej pozycji ukończył imprezę Artur Szczebak, siódmej Rafał Tyndel, ósmej Łukasz Samborski, dziesiątej Rafał Toporowski. Sporego pecha miał najlepszy lubelski quadowiec Piotr Poluchowicz, który jechał bardzo dobrze, ale z powodu kłopotów z maszyną uplasował się dopiero na 14. miejscu.

Natomiast w najbardziej prestiżowej klasie MX Open zwyciężył Łukasz Lonka z Człuchowa przed Karolem Kędzierskim (KM Cross), Arkadiuszem Mańkiem (Człuchów) i Łukaszem Kędzierskim (KM Cross).

Poza tym punkty do klasyfikacji klubowej wywalczyli dla lublinian również (w kolejności liczby zdobytych punktów): Dominik Małecki, Wiktor Więckowski, Kamil Walczak, Łukasz Małek, Robert Więckowski, Piotr Więckowski i Przemysław Franczak.

Następne zawody Mistrzostw Polski w Motocrossie odbędą się 17 sierpnia na torze w Lidzbarku Warmińskim.