Wisła po kolejnym sparingu. Znów nie udało się wygrać

W sobotę piłkarze Wisły Puławy mieli rozegrać pierwszy w tym sezonie mecz o stawkę. Zespół trenera Marcina Jałochy miał zmierzyć się w Poznaniu z tamtejszą Wartą. Spotkanie rundy przedwstępnej Pucharu Polski zaplanowano w Poznaniu. Jednak ostatecznie do niego nie doszło i puławianie sparowali z zespołem z naszego regionu.
Piłkarze Dumy Powiśla na znalezienie sparingpartnera mieli dwa dni. A to dlatego, że PZPN poinformował w specjalnym komunikacie o odwołaniu spotkania pomiędzy Wartą a Wisłą. Powodem tej decyzji były problemy zespołu z Poznania w kwestii przyznania licencji do gry w III lidze.

W związku z tym puławianie zamiast do Wielkopolski udali się do Chełma, gdzie zmierzyli się z Chełmianką, grającą w III lidze lubelsko-podkarpackiej. I w pierwszej połowie do przerwy z prowadzenia cieszyli się zawodnicy trenera Artura Bożyka, który kilkanaście lat temu grał w Górniku Łęczna. W 28. min na strzał zdecydował się Mateusz Olszak, a piłka odbiła się od Macieja Machalskiego i wpadła do bramki puławian. Trzy minuty po zmianie stron II-ligowiec doprowadził do wyrównania. Gola zdobył jeden z zawodników testowanych, których personalia nie zostały jednak ujawnione przez klub z Puław.

Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych zespół trenera Marcina Jałochy rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. W środę Duma Powiśla zmierzy się z Bronią Radom, a w sobotę jej rywalem będą Orlęta Radzyń Podlaski.

Pierwszy mecz ligowy Wiślacy zagrają u siebie. 2 lub 3 sierpnia ich rywalem będzie spadkowicz z I ligi Okocimski Brzesko. Z kolei kolejne spotkanie w ramach Pucharu Polski Wisła rozegra 13 sierpnia na wyjeździe z Kolejarzem Stróże.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUChełmianka Chełm 1 (1)

Bramka: Machalski (28. samobójcza)

Wisła Puławy (1) 0

Bramka: zawodnik testowany (48.)

Chełmianka: Kijańczuk - zawodnik testowany (73. Wójcik), Borys, Grzywna (46. Fornal), Tywoniuk (85. Siatka), Fiedeń (64. Stepaniuk), Kobiałka, Jankowski (46. Młynarski), Kycko (60. Wacewicz), Rusiecki, Olszak (62. Gomułka).

Wisła Puławy: Leszczyński - Edwards (75. Antoniak), Gorskie (46. Pielach), Karol Barański (60. Szczotka), Lisiecki, Filipow, Machalski (46. Maksymiuk), Konrad Nowak (78. Kalita), Niezgoda (65. Drapsa) i trzech zawodników testowanych.