Górnik ma nowego gracza. To reprezentant kraju!

- Będziemy chcieli jeszcze odrobinę wzmocnić naszą ofensywę - powiedział na konferencji prasowej po meczu z Wisłą Kraków trener Górnika Jurij Szatałow. i już w niedzielę kontrakt z łęcznianami podpisał kolejny zawodnik.
Do "zielono-czarnych" dołączył 23-letni urodzony w Moskwie Litwin Fiodor Cernych. Nowy nabytek łęcznian mierzy 182 cm, waży 75 kg i gra na pozycji skrzydłowego. Może występować zarówno na lewej, jak i na prawej flance.

Cernych jest wychowankiem Granitasu Wilno, z którego w 2009 roku przeniósł się do białoruskiego Dniepra Mohylew. W 2012 roku Litwin zmienił otoczenie i przeniósł się do Naftana Nowopłock. W barwach tej drużyny udało mu się zdobyć puchar Białorusi, po czym wrócił do Dniepru. Łącznie w lidze białoruskiej 23-latek zagrał ponad 100 meczów. Ponadto w barwach Dniepru rozegrał sześć meczów w Lidze Europejskiej.

Cetrych ma za sobą także grę w reprezentacji Litwy. Do tej pory uzbierał w niej 10 występów i zdobył jedną bramkę. Z kolei w rozegranym 6 czerwca w Gdańsku meczu pomiędzy Polską i Litwą asystował przy golu Lukasa Spalvisa. Tak więc Miroslavowi Bożokowi i Grzegorozwi Boninowi przybył poważny konkurent do gry w wyjściowej jedenastce łęcznian.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUZdjęcie Adidas Wkręty 807968 piłkarskie Zdjęcie Buty piłkarskie Adidas 11Questra TRX HG - 11Questra TRX HG (176266_20) Zdjęcie Nike Buty piłkarskie Mercurial Veloce FG - Mercurial Veloce FG (192843_25)
Adidas Wkręty 807968 piłkar... Buty piłkarskie Adidas 11Qu... Nike Buty piłkarskie Mercur...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info