Kapitan Górnika: "Grając u siebie, chcemy wygrywać!"

Remis Górnika Łęczna z Wisłą Kraków obaj trenerzy przyjęli z szacunkiem. A jak samo spotkanie ocenili główni bohaterowie, którzy biegali po murawie stadionu Górnika? Oto opinie zawodników.
Pierwszym zawodnikiem, który ocenił inauguracyjny mecz sezonu 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy, był Michał Buchalik, bramkarz wiślaków. - Tak jak powiedział nasz trener, chcieliśmy wygrać z Górnikiem, ale z przebiegu meczu myślę, że wynik 1:1 jest w miarę zasłużony. Mieliśmy jednak też swoje sytuacje i mogliśmy wywieźć z Łęcznej trzy punkty.

Niezadowolony kapitan

Sporego niezadowolenia po spotkaniu nie krył Tomasz Nowak, który w meczu z Wisłą był kapitanem zespołu. - My jako drużyna nie jesteśmy zadowoleni z remisu, bo - grając u siebie - chcemy te mecze wygrywać - powiedział otwarcie. - Mieliśmy sytuację, żeby przechylić szalę na naszą korzyść. Wiedzieliśmy, że Wisła jest groźna ze stałych fragmentów gry i po jednym z nich straciliśmy bramkę. Za to jesteśmy na siebie źli. Kilka momentów meczu w naszym wykonaniu było naprawdę fajnych, ale w ekstraklasie musimy dawać z siebie jeszcze więcej - zadeklarował pomocnik łęcznian.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUNieco mniej krytyczny w swoich osądach był obrońca Łukasz Mierzejewski. - Starałem się zagrać jak najlepiej, ale moją grę oceni trener - odpowiedział zapytany o swój występ. - Wszyscy zagraliśmy z Wisłą poprawne zawody. Mieliśmy sytuację i była szansa ku temu, żeby wygrać z Wisłą. Jednak remis też jest dla nas ważny i trzeba się z niego cieszyć. Do wygranej zabrakło nam przede wszystkim skuteczności. Pierwsze kolejki zawsze są pewną niewiadomą. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu również pokusimy się o zwycięstwo. Zresztą, w każdym meczu będziemy walczyć o trzy punkty - zapewnił defensor Górnika.