Oceny dla Górników w starciu z Białą Gwiazdą

Górnik Łęczna zremisował 1:1 z Wisłą Kraków po golu Tomasza Nowaka. I to właśnie ?Azer? był najlepszym zawodnikiem łęcznian w konfrontacji z zespołem trenera Franciszka Smudy.
Silvio Rodić - 3,5

Zastępujący w bramce Sergiusza Prusaka Chorwat zaliczył całkiem udany występ. Bronił w miarę pewnie, a gdy nie dał rady, w sukurs przyszła mu poprzeczka. Jedyne, co rzucało się w oczy, to jego brak wyjść na przedpole podczas rzutów rożnych wykonywanych przez Wisłę w trakcie meczu.

Łukasz Mierzejewski - 4

Gdy zimą przyszedł do Łęcznej, nie był w stanie wygryźć ze składu Pawła Sasina. Tymczasem latem trener Szatałow wystawiał go do gry w pierwszym składzie w każdym sparingu. W piątek Mierzejewski pokazał się z bardzo dobrej strony. Ładnie rozgrywał piłkę z Boninen, dużo biegał i był bardzo aktywny.

Maciej Szmatiuk - 4

Doświadczony stoper Górnika nie zawiódł. Skutecznie wyłączył z gry gwiazdę Wisły Pawła Brożka i wprowadzał dużo spokoju do gry Górnika.

Tomislav Bożić - 3,5

Poprawny występ byłego gracza praskiej Dukli. Mimo że jest w zespole dość krótko, dobrze współpracował ze Szmatiukiem.

Patrik Mraz - 3,5

Nie zagrał tragicznie, ale wszyscy wiedzą, że stać go na zdecydowanie więcej. Starał się stwarzać zagrożenie pod bramką Buchalika po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach. W obronie bez zarzutu.

Lukas Bielak - 3,5

Debiut w ekstraklasie zaliczy do udanych. Trzeba mu oddać, że nabiegał się i nawalczył w środku pola. Czasami starał się też szarpnąć do przodu, był bardzo aktywny w grze.

Przemysław Kaźmierczak - 4

Dołączył do zespołu w tygodniu poprzedzającym mecz, ale od razu wyszedł w pierwszej jedenastce. W powietrzu wygrywał niemal każdy pojedynek główkowy. Do tego wprowadzał dużo spokoju w grę Górnika, zaliczył kilka ważnych odbiorów piłki. Już po pierwszym meczu pokazał, że jest liderem środka pola z prawdziwego zdarzenia.

Tomasz Nowak - 4,5

Piłkarz meczu. Mając za sobą Bielaka i Kaźmierczaka, mógł sobie pozwolić na nieco więcej w ofensywie. I kilka razy zebrał sporą porcję braw za swoje indywidualne popisy, gdy ogrywał kilku wiślaków. Stale pod grą, stale szukający szansy do ataku. No i ta kapitalna bramka w 28. minucie, gdy z dystansu pokonał Michała Buchalika.

Grzegorz Bonin - 4

Jego doświadczenie na boiskach ekstraklasy też dało o sobie znać. W Górniku wyraźnie odżył w poprzednim sezonie i teraz może udowodnić tym, którzy go skreślili, że byli w dużym błędzie. Bardzo dobrze rozumiał się z grającym za jego plecami Mierzejewskim.

Miroslav Bożok - 3

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu Słowaka. Od Bożoka można i trzeba wymagać więcej.

Paweł Buzała - 3

Gra przeciwko Arkadiuszowi Głowackiemu do łatwych nie należy. I o tym przekonał się w piątek wieczorem Buzała, który dużo walczył, ale nie dał od siebie nic ekstra i przed upływem niespełna godziny opuścił boisko.

Sebastian Szałachowski - 3

Wszedł za Buzałę i kilka minut później mógł wyprowadzić Górnika na prowadzenie. Po dograniu piłki od partnerów ze skrzydła rzucił się do niej wślizgiem, ale nie zdołał jej trafić. Gdyby to zrobił, być może Górnik po raz pierwszy w lidze ograłby wielokrotnych mistrzów Polski. Poza wspomnianą sytuacją kilka razy "szarpnął" do przodu i sporo biegał.

Wojciech Kalinowski

Grał za krótko, by móc go ocenić.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU