Ekstraklasa wraca! Na inaugurację Górnik zagra z Wisłą

Na taki mecz piłkarska Lubelszczyzna czekała aż siedem lat. Dziś w Łęcznej Górnik zmierzy się z Wisłą Kraków.
Po awansie do ekstraklasy zespół trenera Jurija Szatałowa wymagał wzmocnień w każdej formacji. I klub szybko znalazł kandydatów do gry. Z Zagłębia Lubin przybył bramkarz Silvio Rodić, z Dukli Praga chorwacki obrońca Tomislav Bożić. Kadrę uzupełnili też Polacy. Radosław Pruchnik trafił do Łęcznej z Arki Gdynia, a Paweł Buzała z Lechii Gdańsk. Hitem transferowym stało się pozyskanie byłego reprezentanta Polski Przemysława Kaźmierczaka, który kiedyś już grał w Łęcznej, a ostatnio był zawodnikiem Śląska Wrocław, z którym w sezonie 2011/2012 został mistrzem Polski. Bardzo prawdopodobne, że "Kaz" wyjdzie w podstawowym składzie na Wisłę.

A ta od kilku sezonów nie jest już tą samą Białą Gwiazdą co kiedyś. Zespół z Krakowa boryka się ostatnio z dużymi kłopotami finansowymi. - My, starsi, mamy odłożone pieniądze, ale młodzi nie. Gramy po to, by zarabiać, i czekamy na to, co się będzie działo - mówił niedawno dla krakow.sport.pl. obrońca krakowian Dariusz Dudka.

Zespół trenera Franciszka Smudy, który był też selekcjonerem kadry narodowej nie jest już tak mocny jak kiedyś, ale nadal ma w składzie klasowych graczy. Za szczelność defensywy odpowiada Arkadiusz Głowacki, a grę kreują Łukasz Garguła i Semir Stilić, który ze Smudą zetknął się wcześniej w Lechu Poznań. Po nieudanej przygodzie za granicą do Wisły wrócił Paweł Brożek i w naszej ekstraklasie jest gwiazdą. Jeszcze kilka dni temu jego występ w piątkowym spotkaniu był niepewny - Jeśli chodzi o mój stan zdrowia, to wszystko jest już w porządku - mówi napastnik dla oficjalnego serwisu Wisły. - Spodziewamy się trudnego zadania, ale mamy świadomość własnej siły i jedziemy tam po trzy punkty - zapewnia.

Dziś wieczorem będzie chciał pokonać Silvio Rodicia, bo Sergiusz Prusak musi odpokutować karę za czerwoną kartkę, którą zobaczył w ostatnim meczu I ligi przeciwko Stomilowi Olsztyn. Początek konfrontacji Górnika z Wiślakami zaplanowano na godzinę 20.30. Jego arbitrem będzie międzynarodowy sędzia Szymon Marciniak. Bezpośrednią relację z tego spotkania będzie można śledzić na lublin.sport.pl

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWisła: Buchalik - Burliga, Dudka, Głowacki, Sadlok - Garguła, Uryga, Jankowski, Stilić, Boguski - Brożek.

Górnik: Rodić - Mierzejewski, Bożić, Szmatiuk, Mraz - Bonin, Bielak, Kaźmierczak, Nowak, Bożok - Buzała.

Jakim wynikiem zakończy się inauguracyjny mecz ekstraklasy w Łęcznej?