Letnie sparingi nie dają powodów do optymizmu. Wisła znów przegrała

Przygotowująca się do meczów w II lidze Wisła Puławy ma za sobą kolejny mecz kontrolny. We wtorek w Tarnobrzegu puławianie zmierzyli się z tamtejszą Siarką. Niestety, zespół trenera Marcina Jałochy kolejny raz przegrał, tym razem 0:3.
W zespole z Tarnobrzega we wtorkowym sparingu wystąpił zawodnik Motoru Lublin Aleksander Komor, który do Lublina trafił zimą z rezerw Ruchu Chorzów, a także Michał Paluch, który w zeszłym sezonie był wypożyczony do Dumy Powiśla z Górnika Łęczna.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Zarówno puławianie, jak i zespół z Tarnobrzega największe zagrożenie stwarzali sobie po akcjach inicjowanych na skrzydłach. Jednak po dobrych dośrodkowaniach w obu ekipach brakowało skutecznego wykończenia. Wisła przed przerwą miała jedną wyśmienitą sytuację do zdobycia gola. Po sprawnie przeprowadzonym kontrataku znakomitą akcję indywidualną przeprowadził Konrad Nowak. Napastnik Wisły najpierw wygrał pojedynek z trzema rywalami, po czym położył na ziemi bramkarza tarnobrzeżan Artura Melona i kopnął piłkę do pustej bramki. Jednak w ostatniej chwili futbolówkę, tuż sprzed linii bramkowej, zdołał wybić jeden z obrońców Siarki.

BIJE SIĘ O NIEGO BORUSSIA DORTMUND Z SZACHTAREM DONIECK

W drugich 45 minutach do głosu doszli gospodarze, którzy co kilka chwil przeprowadzali groźne ataki na połowie puławian. W 54. minucie Jakub Więcek ładnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie jednego z partnerów i pokonał bezradnego Michała Leszczyńsiego, który w przerwie zastąpił Jakuba Zolecha. Po strzale zawodnika Siarki piłka odbiła się jeszcze od słupka. Niespełna dziesięć minut później na 2:0 podwyższył były gracz Dumy Powiśla Michał Paluch. Młody napastnik od kilku dni przebywa na testach w Tarnobrzegu i jest bliski angażu w tym zespole. We wtorek zanotował trafienie, dostawiając jedynie nogę po płaskim dograniu od swojego partnera z prawej strony boiska. W końcowych minutach Siarka nadal zdecydowanie dominowała na murawie i miała jeszcze dwie dogodne szanse na zdobycie bramki. I w 84. minucie jedną z nich wykorzystała. Tym razem po znakomitym dograniu z prawej flanki piłkę do siatki z około pięciu metrów wpakował Marcin Figiel, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Siarki.

Siarka Tarnobrzeg 3 (0)

Bramki: Więcek (54.), Paluch (65.), Figiel (84.)

Wisła Puławy 0

Siarka Tarnobrzeg: (skład wyjściowy i rezerwowi) Artur Melon - Łukasz Nadolski, Tomasz Persona, Aleksander Komor, Marcin Bochenek, Robert Chwastek, Robert Tunkiewicz, Marcin Stefanik, Piotr Ferens, Kajetan Pogorzelczyk, Szymon Kapelusz, Marcin Truszkowski, Jakub Więcek, Wadym Panas, Michał Paluch, Marcin Figiel.

Wisła Puławy: (skład wyjściowy) Jakub Zolech (Michał Leszczyński) - Chris Edwards, Mateusz Pielach, Jason Gorskie, zawodnik testowany I - Iwan Łytwyniuk, Rafał Wiącek, Maciej Machalski, zawodnik testowany II - Jarosław Niezgoda, zawodnik testowany III.