Reprezentantki Lubelszczyzny zdobyły brąz na Olimpiadzie Młodzieży

Lubelskie piłkarki nożne dowodzone przez trenerów Andrzeja Wilczyńskiego i Krzysztofa Sobieszczuka zajęły trzecie miejsce na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w dniach 4-11 lipca w Jeleniej Górze.
Do rywalizacji w turnieju juniorek młodszych przystąpiły drużyny z ośmiu województw, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej z nich mierzyły się ze sobą zawodniczki z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, małopolskiego. Reprezentantki naszego regionu trafiły do grupy B wraz z zespołami z Mazowsza, Pomorza i Śląska.

W pierwszym meczu nasze reprezentantki pokonały rówieśniczki z Pomorskiego ZPN 2:0, a oba gole zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz. W kolejnym spotkaniu podopieczne duetu trenerskiego Wilczyński/Sobieszczuk w takim samym stosunku wygrały z drużyną Śląskiego ZPN-u. Na listę strzelczyń ponownie wpisała się Agnieszka Jędrzejewicz, a drugą bramkę dołożyła Aleksandra Kurzelowska. Niestety, w ostatnim meczu w grupie nasze przedstawicieli uległy dziewczętom z Mazowsza 0:1 i zajęły drugie miejsce w grupie.

Kolejnymi rywalkami reprezentantek LZPN były zawodniczki z Wielkopolski. Niestety, nasze przedstawicielki uległy 0:3 i musiały się zadowolić meczem o trzecie miejsce. A w nim po bardzo zaciętej rywalizacji pokonały Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1 po bramkach Igi Karpińskiej i Klaudii Lejfeld, zdobywając tym samym brązowe medale.

Reprezentacja Lubelskiego ZPN wystąpiła w składzie:

Koryszko Klaudia (Kryształ Werbkowice), Wołos Agata (Kinga Krasnystaw), Kobylińska Julia (Piątka plus Biała Podlaska),

Fabian Weronika (LKS Wierzchowiska), Bosak Anita (Niwka Łomazy), Szkałuba Julita (Korona Łaszczów), Kurzelowska Aleksandra (Gigant Przytoczno),

Jędrzejewicz Agnieszka, Karpińska Iga, Karpińska Łucja, Kopińska Julia, Parczewska Kasandra (GKS Górnik Łęczna),

Barczak Karolina, Dragan Julia, Lefeld Klaudia, Przewłoka Dominika, Koss Karolina, Szewczyk Daria, (Widok SP 51 Lublin).

Trenerzy: Andrzej Wilczyński, Krzysztof Sobieszczuk.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU