Wisła wprawdzie prowadziła, ale Stali nie sprostała

W kolejnym meczu kontrolnym II-ligowa Wisła zmierzyła się z występującą w tej samej klasie Stalą Stalowa Wola. Puławianie wprawdzie prowadzili, ale ostatecznie mecz zakończył się ich porażką.
Spotkanie rozegrano w Rozwadowie na stadionie Sanu. Obaj trenerzy zdecydowali się na wystawienie dwóch jedenastek. Do przerwy prowadziła Wisła, dla której w 43. minucie bramkę zdobył Maciej Machalski. Po zmianie stron skuteczniejsza już była Stal. Do wyrównania doprowadził Mateusz Kantor, który wykorzystał bardzo dobre podanie Damiana Łanuchy.

W 77. min zespół ze Stalowej Woli zdobył drugiego gola - w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Łukasz Wisłocki i z bliska skierował piłkę do siatki. Puławianie nie załamali się jednak i ambitnie dążyli do odrobienia strat. W końcu dopięli swego - w 80. min Cvetan Filipov skutecznie wykonał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Wiślacy nie nacieszyli się jednak długo remisem, bo już po chwili Stal znowu wyszła na prowadzenie. Jakuba Zolecha bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał Łanucha.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU



Trener puławian Marcin Jałocha testował w tym spotkaniu 20-letniego bramkarza Michała Leszczyńskiego ze Stomilu Olsztyn, obrońcę Karola Barańskiego (ostatnio KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), juniorów Mateusza Antoniaka Kacpra Jaroszka i Sebastiana Wrzesińskiego, a także kilku innych graczy.

Stal 3 (0)

Bramki: Kantor (61.), Wisłocki (77.), Łanucha (82.)

Wisła 2 (1)

Bramki: Machalski (43.), Filipov (80. - k)

Stal I połowa: Wietecha - Kowalski, Czarny, Wrona, Bartkiewicz - Pigan, M. Rozwandowicz, Giel, Mikołajczak - Tur, J. Rozwandowicz; II połowa: Wietecha - Płoskoń, Kloc, Bogacz, Kachniarz - Kantor, Wisłocki, Łanucha, Argasiński, Michałek, Kałat - Tur, Płonka.

Wisła I połowa: Leszczyński - Barański, Pielach, Gorskie, Edwards - Łytwyniuk, Machalski, Wiącek, Niezgoda - Nowak, zawodnik testowany: II połowa: Zolech - Antoniak, Szczotka, Jaroszek, Wrzesiński - Maksymiuk, Filipov, zawodnik testowany, Pożak, zawodnik testowany, zawodnik testowany.