KM Cross jedzie po kolejny tytuł. Przewaga lublinian rośnie

W miniony weekend tor w Strykowie był areną zmagań w mistrzostwach Polski w motocrossie. Dwa dni zmagań dostarczyły wiele emocji zarówno startującym, jak i kibicom. Pogoda była iście afrykańska, było gorąco jak w saunie, ale miłośnikom off-roadu to nie przeszkadzało.
Zawody rozgrywane były w iście afrykańskim żarze, co jednak uczestnikom nie przeszkodziło w skutecznej i bardzo widowiskowej jeździe. Obsada też była rekordowa, bo tylko w klasie MX Open wystartowało 47 zawodników.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły klasy MX2 i Masters. Pierwszą z nich wygrał Adam Tomiczek z Cieszyna. Natomiast lublinianinowi Maciejowi Więckowskiemu niewiele zabrakło do zajęcia miejsca na podium i ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji. Dominik Małecki zajął ósmą lokatę, Kamil Osieleniec był 16, Aleksandra Szymuś 22, Karolina Liszewska 23, a Wiktor Więckowski 26, ale pojechał tylko w jednym wyścigu. Z kolei klasę Masters wygrał Jacek Lonka z AMK Człuchów, a zawodnicy KM Cross zajęli tu dalsze miejsca - Robert Maliszewski zakończył imprezę na 13. miejscu, a prezes klubu Piotr Więckowski był 21. W drugim dniu ścigano się w klasach - Kobiet, MX2 Junior i Open. Tym razem po nocnych opadach deszczu tor był trudniejszy. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka w naszym kraju Joanna Miller (AMK Człuchów), ale bardzo dobrą drugą lokatę wywalczyła Karolina Liszewska z KM Cross. Udany start zaliczyły też jej koleżanki klubowe - Aleksandra Szymuś była siódma, a tuż za nią przyjechała do mety Katarzyna Więckowska.

JEST MODA NA HANDBALL I PARA NIE MOŻE PÓJŚĆ W GWIZDEK

Z kolei klasę MX2 Junior wygrał Gabriel Chętnicki z Lipna przed Dominikiem Małeckim (KM Cross), natomiast drugi reprezentant lubelskiego klubu Kamil Osieleniec ukończył zawody na szóstej pozycji.

W najważniejszej klasie - MX Open zawodnicy KM Cross nie dali rywalom najmniejszych szans i zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Karol Kędzierski przed swoim bratem Łukaszem Kędzierskim i Maciejem Więckowskim. Swoje punkty do klasyfikacji generalnej dołożyli też Robert Maliszewski, Dominik Małecki Łukasz Małek, Michał Marmuszewski, Maciek Sagan, Łukasz Stawski, Piotr Więckowski i Wiktor Więckowski. Po zawodach w Strykowie KM Cross nie tylko jest liderem w klasyfikacji generalnej klubowych mistrzostw Polski w motocrossie, ale zwiększył swoją przewagę nad rywalami. Drugi jest AMK Człuchów, który traci do lubelskiego klubu 222 punkty.

Kolejne zmagania z cyklu mistrzostw Polski w motocrossie odbędą już w najbliższy weekend na torze w Więcborku.